وزیر بهداشت:

اتمام بیمارستان لاكان رشت اولویت نخست وزارت بهداشت

اتمام بیمارستان لاكان رشت اولویت نخست وزارت بهداشت گل سپید: ایسنا/گیلانوزیر بهداشت، اتمام بیمارستان لاكان رشت را اولویت نخست وزارت بهداشت اعلام نمود.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، سعید نمكی در حاشیه سفر به گیلان در دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان، سفر به نقاط مختلف كشور را به نیت برطرف نمودن معضلات عنوان و اظهار داشت: حضور در گیلان به منظور برطرف نمودن مشكلات این استان است.
وی با اشاره به اینكه آلاینده های تالاب انزلی یكی از عمده ترین مشكلات زیست محیطی گیلان است، اشاره كرد: سال های گذشته گزارشی از رودخانه های گوهررود و زرجوب و پسماند سراوان تهیه كردیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به آگاهی آیت الله فلاحتی نسبت به كلیدی ترین معضلات سلامت گیلان اشاره نمود و تصریح كرد: پیش از سفر به گیلان معضلات پزشكی و سلامت استان را احصا كردیم و اولویت نخست را اتمام بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی لاكان رشت در نظر گرفتیم.
نمكی با اشاره به اینكه اتمام سازه بیمارستان لاكان رشت نیاز به ۱۰۰ میلیارد تومان و ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز آن اعتبار دارد، بیان كرد: اعتبارات مذكور را اختصاص می دهیم تا این پروژه به بهره برداری برسد.
وی به وجود سالانه ۳۸۰ هزار مرگ در كشور اشاره نمود و اظهار داشت: ۱۰۰ هزار مرگ مربوط به فشار خون است بدین سبب برای مردمی كردن نظام سلامت برنامه داریم.
احداث بیمارستان یك هزار تختخوابی پاسخگوی نیاز آینده گیلان است
رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز در دیدار مذكور با اشاره به اینكه انجام كارهای زیربنایی گیلان در اولویت برنامه ها است، اظهار نمود: زمین ۲۰۰ هكتاری لاكان رشت به امور پزشكی اختصاص داده شده و دانشكده های پزشكی و بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی در این مكان راه اندازی می شود.
علی نوبخت به مصوبه راه اندازی بیمارستان یك هزار تختخوابی رشت اشاره نمود و اضافه كرد: می طلبد از قابلیت های استان و بستر سرمایه گذاری بخش خصوصی برای راه اندازی بیمارستان یك هزار تختخوابی گیلان استفاده گردد.
وی با اشاره به اینكه راه اندازی بیمارستان یك هزار تختخوابی پاسخگوی نیاز آینده گیلان است، اشاره كرد: برای ۵۰ سال آینده استان فكر شده و با ساخت بیمارستان یك هزار تختخوابی خیلی از معضلات گیلان برطرف می شود.
رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس به ملاحظه های در نظر گرفته شده قانون برای بیمه سلامت اشاره نمود و اظهار داشت: دو روز آینده الزامی شدن بیمه سلامت توسط وزیر بهداشت به مردم اعلام می شود ضمن اینكه تمام تلاش كمیسیون بهداشت مجلس تقویت بیمه سلامت است.1398/08/09
19:16:12
5.0 / 5
4745
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه