گسترش طرح پوشش بیمه مراقبت در منزل با هدف كاهش هزینه های بستری

گسترش طرح پوشش بیمه مراقبت در منزل با هدف كاهش هزینه های بستری به گزارش گل سپید معاون پرستاری وزارت بهداشت اظهار داشت: بااینكه ˮطرح پوشش بیمه ای مراقبت در منزلˮ درباره پنج بیماری شروع شده است اما مطمئناً محدود به پنج بیماری نخواهد ماند. این طرح در سازمان نظام سلامت و در جهت تأمین آسایش و رفاه مردم و ارائه خدمات درمانی در منزل بیماران طراحی شده است.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، دكتر مریم حضرتی در گفت و گو با یك برنامه رادیویی درباب طرح پوشش بیمه ای مراقبت در منزل و با اشاره به مزایای آن اظهار داشت: طبق مطالعات انجام شده اجرای این طرح می تواند مدت زمان بستری، هزینه درمان و عوارض ناشی از بستری شدن در بیمارستان ها مانند عفونت های بیمارستانی را تا حد زیادی كم كند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به وجود ۱۰۰۰ مركز فعال مراقبت در منزل اظهاركرد: پنج كارگروه متشكل از ۴۰ نفر از صاحبنظران حوزه انجمن های پرستاری، پزشكی، حقوقی و... درباب این بیماری ها تشكیل شده است تا استانداردهای خدماتی را تعریف كنند.

در ادامه این برنامه رادیویی دكتر حنان حاجی محمودی - مدیركل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران - اظهار داشت: طرح پوشش بیمه های پنج بیماری از بهمن ماه سال قبل با تصمیم هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت و به دنبال دستور وزیر بهداشت شروع شد.

وی اضافه كرد: "طرح پوشش بیمه ای مراقبت در منزل" درباب بیماری های مزمن، هزینه بر و نیازمند به بستری طولانی مدت در بیمارستان شامل بیماران بستری در ICU، مشكلات قلبی، سكته های مغزی، سرطان و زردی نوزادان است. بدین جهت بسته های خدماتی را تعریف و این طرح را درباب دو بیماری در پنج استان اجرایی كردیم.

مدیركل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران درانتها اظهار داشت: بیمارستان ها باید در این راستا مشاركت كنند تا بیماران از سر زدن پزشكان به آنان مطمئن شوند. كاهش هزینه ها بوسیله نظام پرستاری ثابت شده است اما استانداردها نیز باید تعریف شوند تا باردیگر موجب تحمیل هزینه های اضافی نشود.

منبع:

1398/08/15
20:26:08
5.0 / 5
4181
تگهای خبر: آسایش , بهداشت , خدمات , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه