بهبود موقتی كیفیت هوای پایتخت طی امروز

بهبود موقتی كیفیت هوای پایتخت طی امروز گل سپید: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران به تدریج با افزایش سرعت باد و رشد ناپایداری جوی طی امروز (9 آذرماه) انتظار می رود از غلظت آلاینده ها كاسته شود و به تبع آن در بیشتر مناطق بهبود موقتی كیفیت هوا را شاهد باشیم.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا حاكی از آنست كه در بامداد امروز (۹ آذرماه) با برقراری جو نسبتاً آرام همراه با غبار صبحگاهی و ازدیاد تردد خودرو ها در اولین روز هفته، غلظت ذرات معلق در بعضی مناطق افزایش می یابد و سبب كاهش كیفیت هوا خواهد شد.

با وجود بهبود موقتی كیفیت هوای تهران در بعضی مناطق مستعد احتمال گسیل گرد و خاك وجود خواهد داشت.

در اواخر امروز (۹ آذرماه) با كاهش سرعت باد و افزایش میزان پایداری جو همزمان با ساعات اوج ترافیك شبانگاهی دربیشتر مناطق بر غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق افزوده و برقراری شرایط نامطلوب كیفیت هوا پیش بینی می شود.

با تداوم این شرایط جوی تا بامداد فردا (۱۰ آذرماه) تجمع ذرات معلق در بیشتر مناطق سبب برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس خواهد شد كه عمدتاً ناشی از ازدیاد تردد خودرو ها در ساعات اولیه روز و انباشت آلاینده ها است.

طی فردا نیز با عنایت به تداوم پایداری جو، شرایط مناسب جهت پراكندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد و در مناطق پرتردد كیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. در ساعات پایانی یكشنبه با انباشت آلاینده ها و افزایش حجم ترافیك شبانگاهی احتمال می رود كه كیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

بر اساس اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران میانگین كیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۲ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود. این شاخص الان ۱۴۷ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع:

1398/09/09
23:12:55
5.0 / 5
4293
تگهای خبر: باد , تردد , خاك , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه