14 آذر ماه

جشن ثبت جهانی جنگل هیركانی با حضور مونسان در بسطام

جشن ثبت جهانی جنگل هیركانی با حضور مونسان در بسطام به گزارش گل سپید ایسنا/سمنان مدیر كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان اظهار داشت: جشن ثبت جهانی جنگل هیركانی ابر 14 آذر ماه در بخش بسطام شهرستان شاهرود برگزار می گردد.


مهدی جمال در جمع خبرنگاران اظهار نمود: جشن ثبت جهانی جنگل هیركانی ابر در دو بخش نشست تخصصی و جشن با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در شهر نمونه گردشگری بسطام و روستای هدف گردشگری ابر برگزار می گردد.
وی اظهار داشت: جنگل ابر بعنوان یك قابلیت بالقوه در حوزه گردشگری طبیعی، یك صد و چهاردهمین اثر طبیعی ثبت شده در لیست ملی و دومین اثر طبیعی ثبت شده در لیست جهانی یونسكو است.
مدیر كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان، هدف از برگزاری این جشن معرفی هر چه بیشتر این میراث طبیعی در سطح ملی و بین المللی عنوان نمود و تصریح كرد: جنگل ابر شاهرود به علت خصوصیت های منحصر به فرد در سطح ملی مطرح است و ثبت جهانی آن، زمینه معرفی هر چه بیشتر این میراث طبیعی را در سطح بین المللی فراهم نموده است. مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان اضافه كرد: این جشن با همكاری دهیاری و شورای اسلامی، اهالی روستای هدف گردشگری ابر و مدیران اقامتگاه های بوم گردی برگزار می گردد.
وی اظهار داشت: گردشگری بعنوان صنعتی پاك كمكی برای اقتصاد كشور است و سبب درآمدزایی و تقویت اشتغالزایی می شود و با توجه به نزدیكی شهرستان شاهرود به استان های خراسان رضوی و شمالی، مقصدی معتبر برای پذیرایی از گردشگران مذهبی است.
در چهل وسومین اجلاس كمیته میراث جهانی یونسكو در باكو، جنگل های هیركانی ایران جهانی شد و جنگل های هیركانی بعد از بیابان لوت، دومین اثر بزرگ طبیعی ایران است كه در لیست جهانی قرار گرفت.
جنگل های هیركانی در بخش هایی از پنج استان شامل سمنان، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی قرار گرفته است.
به گزارش گل سپید به نقل از روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان منطقه ابر در ۴۰ كیلومتری شمال شرقی شهرستان شاهرود استان سمنان قرار دارد. این منطقه كه به نام جنگل های ابر مشهور است، در ارتفاعات آن به صورت چمنزار و یا مراتع دارای درخت و در پایین دست آن به جنگل با گونه های متنوع دیده می شود. در جنگل ابر می توانید گام زدن روی ابرها را تجربه كنید1398/09/10
21:03:02
5.0 / 5
5026
تگهای خبر: جنگل , گردشگری , گونه , مراتع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه