مدیر كل حفاظت محیط زیست گیلان:

مرگ غم انگیز باكلان ها در پره های صیادی رقم می خورد

مرگ غم انگیز باكلان ها در پره های صیادی رقم می خورد به گزارش گل سپید ایسنا/گیلان مدیركل حفاظت محیط زیست گیلان اظهار داشت: علت اصلی مرگ باكلان های مرده در سواحل انزلی، گیرافتادن در پره های صیادی است.


قربانعلی محمدپور در گفت و گو با ایسنا در مورد انتشار فیلم لاشه باكلان ها در سواحل انزلی كه در فضای مجازی انتشار یافته است، اظهار داشت: همانطور كه طناب پره های صیادی هم در بخشی از فیلم مشاهده می شود، متاسفانه همین پره های صیادی دلیل مرگ این پرندگان هستند.
وی با اشاره به اینكه تجمع مرغ های ماهی خوار هم معمولا در جاهایی است كه پره به سمت ساحل كشیده می شود، اضافه كرد: مرغ های ماهی خوار یا باكلان ها در هنگام كشیده شدن در این تورها گرفتار و خفه می شوند.
محمدپور با اشاره به اینكه صیادان هم با رهاكردن لاشه این پرندگان در سواحل منظره زشتی را بوجود می آورند، تصریح كرد: این مسئله با حساسیت بیشتری در حال پیگیری است.
وی افزود: گروهی از معاونت فنی اداره كل را به منطقه اعزام كرده ایم تا عوامل به صورت دقیق بررسی و متخلفین شناسایی شوند.
مدیركل حفاظت محیط زیست گیلان با اشاره به اینكه وقوع این اتفاقات هر ساله مشاهده می شود، تصریح كرد: همواره علت اصلی این منظره ناخوشایند، خفگی باكلان ها به علت گیرافتادن در پره های صیادی است.
وی اظهار نمود: در همه خطوط ساحلی كه پره صیادی وجود داشته باشد شاهد این اتفاق هستیم و باید صیادان مواظب باشند كه مرغ های ماهی خوار در این تورها نیفتند.
محمدپور اظهار داشت: علاوه بر این پرندگان، فك های خزری هم همواره قربانی این پره های صیادی می شوند و همانطور كه می بینیم حیات تنها پستاندار دریای خزر در حال خطر است.
منبع:

1398/09/17
21:27:47
5.0 / 5
4846
تگهای خبر: دریا , مجاز , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه