دبیركل جمعیت هلال احمر اعلام كرد

سهم هلال احمر در واردات داروهای خاص

سهم هلال احمر در واردات داروهای خاص به گزارش گل سپید دبیركل جمعیت هلال احمر با اشاره به نقش این سازمان در واردات دارو، اظهار داشت: هلال احمر عموما داروهای خاص مورد نیاز بیماران خاص را از خارج از كشور وارد می نماید.دكتر محمودرضا پیروی در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت تامین دارو از جانب هلال احمر با وجود تحریم های آمریكا ضد كشورمان، اظهار داشت: هم وزارت بهداشت و هم هلال احمر جمهوری اسلامی هر دو در تامین داروهای مورد نیاز كشور سهیم هستند.

وی با اشاره به اینكه هلال احمر عموما داروهای خاص مورد نیاز بیماران خاص را از خارج از كشور وارد می كند، اضافه كرد: البته بعضی از این اقلام را هم وزارت بهداشت تامین می كند. ازاین رو برخی داروهای بیماران خاص را وارد می نماییم و تجهیزات مصرفی پزشكی مانند صافی همودیالیز را هم برای بیماران خاص تولید می نماییم.

پیروی با اشاره به محدودیت هایی كه تحریم ها بر سر راه واردات داروی بیماران بوجود آورده است، تصریح كرد: مهم ترین مشكل مان در تحریم ها این است كه اجازه نقل و انتقالات و تبادلات پولی داده نمی گردد و بنابراین در مواقعی امكان دارد در واردات دارو هم گرفتار مشكل شویم. چنین تحریم هایی واقعا ظالمانه است.

دبیركل جمعیت هلال احمر درباره وضعیت بودجه ای این سازمان هم اظهار داشت: در كشور تمام دستگاه ها همچون هلال احمر با عنایت به شرایط اقتصادی خاصی كه داریم، شاید نتوانند از نظر بودجه ای نسبت به سال های پیش رشد قابل توجهی داشته باشند. در این زمینه نیازمند صرفه جویی و مدیریت منابع مالی و انسانی است.

وی درباره درخواست بودجه ای این سازمان هم اظهار داشت: این مورد بحثی كارشناسی است و ردیف های مختلفی برای هلال احمر وجود دارد كه باید در مجلس شورای اسلامی مطرح شود و سازمان برنامه و بودجه آنرا بررسی كند.

پیروی همینطور اظهار داشت: بودجه سال ۱۳۹۸ سازمان هلال احمر هم به صورت كامل تخصیص داده نشده است.
1398/09/18
13:59:23
5.0 / 5
4448
تگهای خبر: باد , بهداشت , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه