بهبود هوای پایتخت با وزش باد از شنبه

بهبود هوای پایتخت با وزش باد از شنبه به گزارش گل سپید بر مبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، روز شنبه با وزش باد مؤثر در تهران شاهد بهبود كیفیت هوای پایتخت نسبت به روزهای گذشته خواهیم بود.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، بنا بر پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوای تهران، با تداوم شرایط جوی پایدار و آرام در اولین ساعات روز جمعه (6 دی 98) با وجود كاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل، تجمع ذرات معلق در بیشتر مناطق سبب برقراری وضعیت نامطلوب كیفیت هوا خواهد شد. رفته رفته با افزایش ناپایداری جوی و گاهی رشد ابر در بعضی ساعات بعدازظهر، انتظار می رود تاحدودی از غلظت آلاینده ها كاسته شود.
براساس این گزارش در اواخر وقت جمعه افزایش تردد خودرو ها سبب تجمع ذرات معلق شده و احتمال می رود در بعضی مناطق پرتردد كیفیت هوا در شرایط نامطلوب قرار بگیرد، هرچند پیشبینی می شود در ساعات پایانی با وزش باد و بارش پراكنده احتمال پراكندگی آلاینده ها و بهبود كیفیت هوا وجود داشته باشد.
صبح شنبه (7 دی 98) با افزایش حجم ترافیك در اولین روز هفته، انتظار می رود بر غلظت ذرات معلق افزوده شود. هرچند با وزش باد مؤثر طی ساعات قبل شاهد بهبود كیفیت هوای پایتخت نسبت به روزهای گذشته خواهیم بود. به تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز همراه با وزش باد در بعضی ساعات بعدازظهر، پراكندگی آلاینده ها دور از انتظار نیست.
شایان ذكر است در ساعات اوج ترافیك شامگاهی، غلظت ذرات معلق افزایش یافته و در مناطق پرتردد كیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت، باآنكه با عنایت به وزش باد در ساعات پایانی شنبه، احتمال پراكندگی و كاهش نسبی غلظت آلاینده ها وجود خواهد داشت.
بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین 132 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس و كیفیت هوای الان هم با شاخص میانگین 114 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.



1398/10/07
09:56:03
5.0 / 5
4317
تگهای خبر: باد , بارش , تردد , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه