توده 8 كیلویی از شكم بانوی ساوجی خارج شد

توده 8 كیلویی از شكم بانوی ساوجی خارج شد به گزارش گل سپید ایسنا/مركزی توده هشت كیلوگرمی از شكم یك بانوی ساوجی خارج شد.


دكتر فرهود مقصودلو پزشك جراح این بیمار در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: این عمل موفقیت آمیز دربیمارستان شهید مدرس شهرستان ساوه صورت گرفت و توده ۱۸ سانتیمتری به وزن هشت كیلوگرم طی یك عمل جراحی سه ساعته از تخمدان سمت چپ این زن ۴۳ ساله خارج شد.
وی بیان كرد: این بیمار كه در رفتن به برخی پزشكان متخصص زنان و جراح در مورد درمان خود نتیجه ای نگرفته بود در كلینیك بیمارستان شهید مدرس ویزیت و نهایتا تحت عمل جراحی قرار گرفت و بامداد امروز عمل جراحی برداشت هر دو تخمدان و رحم با عنایت به احتمال بالای ماهیت سرطانی توده بسیار بزرگ انجام شد.
مقصودلو اضافه كرد: بیمار به علت حجم بالای توده قریب به یك سال بود كه به سختی مبادرت به خوردن و خوابیدن می كرد و خوشبختانه این عمل جراحی در این سایز برای اولین بار در شهرستان ساوه با موفقیت انجام شد.
وی خاطرنشان كرد: احتمال پارگی حجم بالای توده كه تلفیقی از كیست و مواد جامد بود، وجود داشت، از طرفی اگر چنین توده ای ماهیت سرطانی داشته باشد برای بیمار خطرناك خواهد بود كه خوشبختانه خطر برطرف شد.
این جراح عمومی با اشاره به شرایط بیمار بعد از عمل جراحی اظهار داشت: الان حال عمومی و شرایط بالینی بیمار بعد از عمل جراحی رضایت بخش بوده و برای ادامه درمان تحت مراقبت كادر درمان بیمارستان قرار دارد.
وی در انتها اظهار داشت: اگر فردی با بزرگی غیرعادی شكم مواجه گردید در اسرع وقت به پزشك رجوع كند تا اقدامات تشخیصی و درمانی بموقع برای وی صورت گیرد.1398/10/08
11:04:58
5.0 / 5
4336
تگهای خبر: باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه