تشدید خشكسالی های استرالیا و هجوم گله ای شترها به مناطق بومی

تشدید خشكسالی های استرالیا و هجوم گله ای شترها به مناطق بومی گل سپید: با هجوم 10 هزار شتری كه با افزایش خشكسالی های استرالیا به صورت گله ای برای پیدا كردن آب به سمت شهرهای دورافتاده حركت كرده و جوامع بومی را تهدید می كنند، بالگردهای حامل تك تیراندازهایی بمنظور جمع آوری این گله ها به منطقه اعزام شده اند.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، بگفته مقامات محلی در ایالت "استرالیای جنوبی"، گله های بسیار بزرگ شترها به سمت جوامع محلی و روستایی هجوم برده و علاوه بر تهدید مواد غذایی و كمبود آب شرب منجر به لطمه دیدن زیرساخت ها و ایجاد شرایط خطرناك برای رانندگان شده اند.
این اتفاق در جریان به ثبت رسیدن گرم ترین و خشك ترین سال برای استرالیا در سال ۲۰۱۹ میلادی و تجربه خشكسالی شدید رخ داده، چونكه خشكسالی منجر به تمام شدن منابع آبی برخی شهرها و وقوع آتش سوزی های مهلك در جنوب شرقی این كشور شده است.
طی پنج روز اخیر عملیات جمع آوری این گله ها از منطقه "آنانگو پیتان تاتارا یانكونی تاتارا" در شمال غربی "استرالیای جنوبی" كه حدود ۲۳۰۰ نفر بومی در آن سكونت داشته و نخستین ایالت استرالیا شمرده می شود، صورت گرفته است.
اداره محیط زیست استرالیای جنوبی ضمن پشتیبانی از كشتار شترها به كمك بالگردهای حامل تك تیراندازها اعلام نموده خشكسالی هم چنین موجب ایجاد "مشكلات اساسی برای رفاه حیوانات" شده است، برای اینكه بعضی از شترها در اثر تشنگی جان خودرا از دست داده و در كوشش برای پیدا كردن آب یكدیگر را زیر پا گذاشته اند. در بعضی موارد نیز لاشه این حیوانات منابع مهم آب و اماكن فرهنگی را آلوده كرده اند.
شترها اولین بار در دهه ۱۸۴۰ میلادی برای كمك به اكتشاف فضای وسیع این قاره به استرالیا وارد شدند و تا شش دهه پس از آن ۲۰ هزار شتر دیگر نیز از هند به این كشور انتقال یافت. حالا تصور می شود استرالیا با بیشتر از یك میلیون شتری كه در بیابان های آن زندگی می كنند، بیشترین جمعیت شتر وحشی را در جهان داشته باشد. گله های شترها معمولا برای بومیان مشكلات زیادی به وجود آورده و به منابع آب و محصولات غذایی لطمه های زیادی وارد می كنند.
بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، مقامات استرالیا اعلام نموده اند لاشه های ۱۰ هزار شتری كه كشته می شوند به دور از مناطق مسكونی سوزانده خواهد شد.
منبع:

1398/10/19
23:29:19
5.0 / 5
4749
تگهای خبر: آب , آتش سوزی , حیوان , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه