افزایش ۷ درجه ای دمای هوا در غرب و شمال كشور

افزایش ۷ درجه ای دمای هوا در غرب و شمال كشور به گزارش گل سپید مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش 5 تا 7 درجه ای دمای هوا در غرب و شمال كشور اظهار داشت: سامانه بارشی جدیدی طی روز جمعه (18 بهمن ماه) به كشور وارد می شود.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با بیان این كه امروز (۱۶ بهمن ماه) در بیشتر مناطق كشور آسمان صاف است و روند افزایش نسبی دما پیش بینی می شود، اظهار نمود: در شمال شرق بارش پراكنده و وزش باد و در دامنه های جنوبی البرز در استان های تهران و سمنان وزش باد رخ می دهد. طی روز پنج شنبه و اوایل روز جمعه (۱۷ و ۱۸ بهمن) در اردبیل و غرب سواحل دریای خزر وزش باد شدید و افزایش ۵ تا ۷ درجه ای دما خواهیم داشت.

مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه از پس از ظهر فردا (۱۳ بهمن ماه) در نوار غربی كشور ابرناكی، وزش باد و بارش پراكنده رخ می دهد، اشاره كرد: طی روز جمعه (۱۸ بهمن ماه) به تدریج با ورود سامانه بارشی به غرب كشور بارش باران و برف در شمال غرب و دامنه های زاگرس در استان های كرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری و ایلام شروع می شود.

به گفته ضیاییان طی روز شنبه (۱۹ بهمن ماه) سامانه بارشی علاوه بر نوار غربی كشور در شمال بوشهر، فارس و غرب اصفهان نیز فعال خواهد بود و در دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران و شمال شرق بارش و وزش باد شدید رخ می دهد. همین طور پس از ظهر شنبه (۱۹ بهمن ماه) نیز در سواحل دریای خزر بارش شروع خواهد شد.

مدیر كل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با بیان این كه طی روز شنبه (۱۹ بهمن ماه) در جنوب آذربایجان غربی، غرب كردستان، شمال كرمانشاه، جنوب لرستان و چهارمحال و بختیاری بارش از شدت بیشتری برخوردار می شود، اظهار نمود: طی روزهای یكشنبه و دوشنبه (۲۰ و ۲۱ بهمن ماه) در دامنه های زاگرس مركزی و سواحل شمالی كشور بارش و كاهش نسبی دما حدود ۷ تا ۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود و در نوار شرقی كشور بارش و وزش باد رخ خواهد داد.

وی افزود: طی روز سه شنبه (۲۲ بهمن ماه) این سامانه در سواحل شمالی و نوار شرقی كشور فعال خواهد بود و سبب بارش، وزش باد و كاهش دما در این مناطق و به تدریج از كشور خارج می شود.

ضیاییان درانتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۱۷ بهمن ماه) صاف همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲ و حداكثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۱۸ بهمن ماه) نیز كمی ابری در پس از ظهر همراه با افزایش ابر و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۶ درجه سانتیگراد و حداكثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع:

1398/11/16
15:05:30
5.0 / 5
4207
تگهای خبر: آسمان , باد , بارش , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه