كاهش دمای كشور در هفته آینده

كاهش دمای كشور در هفته آینده گل سپید: مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی از كاهش محسوس دمای اغلب استان های كشور به جز مناطق جنوبی و جنوب شرق كشور آگاهی داد.


ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباب آخرین وضعیت هوای كشور اظهار داشت: پیش بینی كلی نقشه های هواشناسی نشان میدهد كه روز پنج شنبه و جمعه آسمان اغلب مناطق كشور صاف بوده و افزایش نسبی دما خصوصاً در نیمه شمالی كشور رخ می دهد.
مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با بیان این كه از پس از ظهر پنج شنبه و طی روز جمعه در شمال غرب كشور و غرب سواحل دریای خزر وزش باد شدید و افزایش دمای چهار تا هفت درجه ای را شاهد خواهیم بود، اظهار نمود: از پس از ظهر روز جمعه به تدریج با ورود سامانه بارشی در شمال غرب، بخش هایی از غرب و دامنه های زاگرس شمالی و مركزی بارش باران و برف شروع می شود.
وی با بیان این كه روز شنبه باتوجه به گسترش و تقویت این سامانه بارشی در بخش هایی از مركز كشور، دامنه های البرز مركزی، سواحل دریای خزر و در اواخر وقت به صورت پراكنده شمال شرق كشور را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد و در این روز در جنوب آذربایجان غربی، غرب كردستان، شمال كرمانشاه، ارتفاعات جنوب لرستان و شمال چهارمحال و بختیاری بارش از شدت بیشتری برخوردارست.
ضیاییان با بیان این كه روز یكشنبه فعالیت سامانه بارشی در سواحل دریای خزر، شمال غرب، غرب كشور و دامنه های زاگرس شمالی و مركزی ادامه دارد، اظهار داشت: علاوه بر مناطق یاد شده در شمال شرق و بخش هایی از شرق كشور نیز احتمال بارندگی وجود دارد.
وی با بیان این كه روز دوشنبه شاهد افت محسوس دما در نیمه شمالی كشور و بارش برف در سواحل دریای خزر، شمال شرق و بارش باران و برف در بخش هایی از شرق و جنوب شرقی كشور پیش بینی می شود، اظهار داشت: یكشنبه تا سه شنبه در اغلب مناطق كشور به جز جنوب و جنوب شرق كاهش محسوس دما حدود هشت تا ۱۵ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود كه افت دما در سواحل دریای خزر محسوس تر خواهد بود.
مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی در مورد وضعیت هوای پایتخت نیز با بیان این كه برای تهران آسمانی صاف همراه با وزش باد برای روزهای پنج شنبه و جمعه پیش بینی می شود، افزود: از روز شنبه آسمان تهران نیمه ابری، گاهی وزش باد و در بعضی ساعات بارش باران تا روز دوشنبه پیش بینی می شود، اما در روز دوشنبه احتمال بارش باران و برف وجود دارد.
منبع:

1398/11/17
17:08:00
5.0 / 5
4547
تگهای خبر: آسمان , باد , بارش , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه