آخرین اخبار از تعداد مبتلایان به كرونا تا راه های جلوگیری از آن

آخرین اخبار از تعداد مبتلایان به كرونا تا راه های جلوگیری از آن گل سپید: تراژدی اتوبوس های كاغذی، ماسك چند؟، خطر كرونا در معتادان بیشتر است، مورد مشكوك به كرونا در مدارس نداشتیم/ توزیع ماسك و مواد ضدعفونی كننده، فهرست بیمارستان های پذیرش كننده بیماران كروناویروس اعلام گردید و... از مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا طی امروز (۳ اسفندماه) هستند.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی خبرگزاری ایسنا، امروز شنبه (۳ اسفندماه) بیشتر از ۵۰ خبر، مصاحبه و گزارش را تا این لحظه روی خروجی خود منتشر نموده است كه مهمترین آنها به همراه لینك در زیر آمده و با كلیك روی هر تیتر، متن كامل خبر قابل دسترسی است:
تراژدی اتوبوس های كاغذی
بی رودربایستی وضعیت اتوبوس های پایتخت از آنچه كه مسؤلان تصور می كنند بغرنج تر است، وضعیتی كه با اصلاح قیمت بنزین چنان بدتر شد بگونه ای كه گاهی باید عطای سوار شدن به اتوبوس را به لقایش بخشید و یا اگر مجبور به انتخاب اتوبوس شدی، اگر خیلی هنر داشته باشی باید بتوانی چند سانتی متر در چند سانتی متر، جا برای ایستادن و آویزان شدن از میله های اتوبوس برای خودت دست و پاكنی و نهایتا خیلی زرنگ باشی جایت را طوری تنظیم كنی كه وقتی خواستی پیاده شوی لای دست و پای مردم گره نخوری و از ایستگاه جا نمانی.
به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام مسؤلان شهرداری تهران، پس از اصلاح قیمت بنزین تعداد مسافران حمل و نقل عمومی بخصوص اتوبوس حدود ۲۰ الی ۲۵درصد افزایش یافته است، این افزایش تعداد مسافران در حالی است كه بنا به قول محمود ترفع، مدیرعامل شركت واحد اتوبوسرانی شاهد افزایش فرسودگی اتوبوس های پایتخت هستیم.
قرنطینه خود خواسته محسن هاشمی
رئیس شورای شهر در مورد عدم حضورش در جلسه هیات رئیسه توضیحاتی عرضه كرد.
محسن هاشمی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به جلسه اخیرش با شهردار منطقه ۱۳ كه هم اكنون در بیمارستان به علت مشكوك بودن به ویروس كرونا بستری است، اظهار داشت: سه شنبه هفته گذشته جلسه ای در مورد شورایاران در منطقه ۱۳ تشكیل شد كه با شهردار منطقه ۱۳ كه هم اكنون مشكوك به مبتلا شدن كرونا است، دیدار داشتم.
كشندگی "كرونا" كمتر از "آنفلوآنزا"/اعلام آمار بیماری، روزانه ساعت ۱۳
وزیر بهداشت با تاكید بر عدم توجه به شایعات پیرامون كرونا ویروس، اظهار داشت: بررسی های بیشتر بر روی موارد مشكوك در حال انجام می باشد و آمار جدید هر روز حدود ساعت ۱۳ به صورت تجمیعی به مردم اعلام خواهد شد.
دكتر سعید نمكی در مورد شیوع كرونا ویروس در كشور اظهار داشت: بعد از گزارشاتی كه از استان قم در خصوص وجود بیماران مبتلا به آنفلوآنزا به دست ما رسید، بررسی های دقیق تر همكاران ما شروع شد كه حاكی از تایید بروز موارد آنفلوآنزا در این استان بود. طبق پروتكل های سازمان بهداشت جهانی اگر فردی به محل آلوده به ویروس سفر كرده باشد و یا در تماس مستقیم و موثر با افراد آلوده بوده باشد باید طبق قوانینی كه برای برخورد با مبتلایان به كرونا ویروس وجود دارد با او برخورد نماییم.
"ماسك" چند؟
به دنبال گزارش موارد مثبت كروناویروس در كشور، شواهد از آن حكایت می كند كه بازار برای محتكران و گران فروشان "ماسك" داغ شده؛ به صورتی كه گزارش ها از برخی داروخانه ها و مراكز عرضه ملزومات پزشكی نشان داده است كه انواع ماسك یا گیر نمی آید و یا با قیمت های چند برابری عرضه می شود.
هرچند كه با انتشار اخبار شیوع كروناویروس جدید در چین و سایر كشورها، بازار ماسك و ژل ضدعفونی دست در ایران هم گرفتار التهاب شد و بعضی از كمبود این اقلام در داروخانه ها صحبت كردند، اما اداره كل تجهیزات و ملزومات پزشكی سازمان غذا و دارو اعلام نمود كه به هیچ عنوان در كشور كمبود ماسك وجود ندارد و با گران فروشان ماسك هم برخورد قضایی صورت خواهد گرفت.
شناسایی ۱۰ مورد جدید كروناویروس در كشور / شمار جانباختگان به ۵ تن رسید
رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از شناسایی قطعی ۱۰ مورد جدید كروناویروس ۲۰۱۹ اطلاع داد.
به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، دكتر كیانوش جهانپور درباره آخرین وضعیت بیماری كروناویروس جدید در كشور اظهار داشت: تا این لحظه بیشتر از ۷۸۵ نفر از میان هزاران نفری كه به مراكز بهداشتی رجوع كردند، به مراكز درمانی ارجاع شدند و تحت نظر قرار گرفتند تا بررسی های بیشتری روی آنها صورت گیرد.
فهرست بیمارستان های پذیرش كننده بیماران كروناویروس اعلام شد
فهرست بیمارستان های عرضه دهنده خدمت به بیماران مبتلا به كروناویروس در كل كشور از جانب سازمان نظام پزشكی اعلام گردید.
به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، بنابر اعلام كانال اطلاع رسانی سازمان نظام پزشكی، در مجموع ۱۷۰ بیمارستان در كشور عرضه دهنده خدمت به مبتلایان كروناویروس هستند.
تعطیلی مهدهای كودك قم/ تدابیر جلوگیری از شیوع كرونا در مراكز بهزیستی
رئیس كمیته جلوگیری از بیماری های واگیردار سازمان بهزیستی كشور از تخصیص سرانه ۳۰ هزار تومانی برای تهیه اقلام بهداشتی و پیشگیرانه از شیوع كروناویروس در مراكز شبانه روزی تحت پوشش این سازمان اطلاع داد.
محمد نفریه در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه با شیوع كرونا ویروس در چین كمیته دائمی جلوگیری از بیماری های سازمان بهزیستی هم آغاز به كار كرد، اظهار داشت: این كمیته تمهیدات لازم برای جلوگیری از شیوع كرونا ویروس را در دستور كار قرار داد. بدین سان دستورالعمل هایی عمومی در هماهنگی وزارت بهداشت تهیه و به تمامی مراكز استان ها ارسال شد.
خطر كرونا در معتادان بیشتر است
یك پژوهشگر و درمانگر اعتیاد با اشاره به اینكه پایین بودن سیستم ایمنی بدن معتادان سبب می شود آنها در مقابل بیماری های عفونی نسبت به افراد عادی صدمه پذیرتر باشند، به معتادان سفارش كرد باتوجه به اینكه از سیستم ایمنی بسیار ضعیفی برخوردار می باشند علاوه بر شستشوی مداوم دست ها، تماسهای خویش را با یكدیگر به شدت كاهش دهند.
رامین رادفر در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: تمامی معتادان به علت مصرف مواد مخدر از سیستم ایمنی ضعیفی برخوردار می باشند كه البته ضعیف بودن سیستم ایمنی در معتادان تزریقی بیشتر از دیگر معتادان است، اما به صورت كلی پایین بودن سیستم ایمنی بدن معتادان سبب می شود آنها در مقابل بیماری های عفونی نسبت به افراد عادی به شدت صدمه پذیرتر باشند. به صورت مثال بیماری عفونی مانند سل كه سرعت انتقال و مسری بودن آن به مراتب از ویروس كرونا و ویروس های تنفسی دیگر كمتر است، میان مصرف كنندگان مواد مخدر بیشتر از افراد عادی است.
مورد مشكوك به كرونا در مدارس نداشتیم/ توزیع ماسك و مواد ضدعفونی كننده
مدیركل امور سلامت وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام اینكه هیچ مورد مشكوكی در مدارس از مبتلا شدن به كرونا ویروس نداشتیم اظهار داشت: اگر هم مواردی وجود داشته باشد باید وزارت بهداشت اطلاع رسانی كند و ما امر آموزش و پیشگیری را بر عهده داریم.
دكتر حسن ضیاءالدینی در گفتگو با ایسنا، درباره تمهیدات آموزش و پرورش برای جلوگیری از كرونا در جمعیت دانش آموزی اظهار نمود: ما آموزش ها را از چندی پیش در كل كشور شروع كرده ایم و به منظور ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان بخشنامه هایی را با هماهنگی دانشگاه های علوم پزشكی به استانها ارسال كرده ایم تا اصول بهداشتی و فردی و نكات سلامت به دانش آموزان آموزش داده شود.
كروناویروس و سفارش های یك دامپزشك به كسانی كه از حیوان نگهداری می كنند
به دنبال شیوع ویروس كرونا در كشورهای مختلف، پرسش هایی در زمینه نگهداری از حیوانات و خطر مبتلا شدن به این ویروس مطرح است. یك دامپزشك ضمن تاكید بر اینكه مطالعه یا تاییدیه ای در خصوص اینكه حیوانات همچون حیوانات خانگی می توانند عامل مبتلا شدن به ویروس كرونا باشد، وجود ندارد، بر ضرورت رعایت بهداشت فردی و محیطی در این رابطه تصریح كرد.
پیمان محمدزاده در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به این پرسش كه آیا حیوانات خانگی مستعد مبتلا شدن به ویروس كرونا هستند، با تاكید بر اینكه صاحبان حیوانات خانگی به هیچ عنوان در این حوزه نگرانی نداشته باشند، خاطرنشان كرد: به هر حال سفارش ما این است كه به علت سایر عوامل بهداشتی بعد از تماس با حیوانات دست ها به صورت دقیق شسته شوند. امكان دارد برخی افراد در شرایط فعلی گرفتار استرس شوند و به حیوانات صدمه رسانند یا بخواهند حیوان خانگی شان را از خود دور كنند. به این گونه افراد باید اطمینان داد كه تابحال هیچگونه گزارشی در دنیا در خصوص ابتلای حیوانات خانگی (پِت ) به ویروس كرونا نداشته ایم.
مخالفت پلیس با كاهش مجازات مجرمان موادمخدر
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا خواهان تجدید مجازات مجرمان موادمخدر در قانون شد.
سردار مسعود زاهدیان در گفتگو با ایسنا، درباره احتمال كاهش مجازات مجرمان موادمخدر نظیر قاچاقچیان و خرده فروشان اظهاركرد: در گذشته زمانی كه قانونگذار برای مجرمان موادمخدر قانون را تدوین كرد، واقع بینانه با مبحث روبه رو و این قانون تدوین شد، چون كه این افراد سلامت جامعه را به خطر می اندازند و حتما باید مجازاتشان سنگین تر از چیزی كه هست بشود، نه اینكه تقلیل پیدا كند.
به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، پنج خبر پربازدید سرویس اجتماعی ایسنا به شرح زیر است:
بعد از مبتلا شدن به "كووید-۱۹" چه اتفاقی در بدن می افتد؟
سخنان وزیر بهداشت تركیه درباره كروناویروس در ایران، درست منعكس نشده است
فهرست بیمارستان های پذیرش كننده بیماران كروناویروس اعلام شد
شناسایی ۱۰ مورد جدید كروناویروس در كشور / شمار جانباختگان به ۵ تن رسید
عمر مفید ماسك ها / مدت زمانی كه ویروس كرونا روی سطوح می ماند
منبع:

1398/12/03
21:46:52
5.0 / 5
4606
تگهای خبر: بهداشت , حیوان , دانش , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه