رییس كمیسیون سلامت شورای شهر تهران خبر داد

تعطیلی مجموعه های فرهنگی و ورزشی شهرداری تهران

تعطیلی مجموعه های فرهنگی و ورزشی شهرداری تهران به گزارش گل سپید رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از تعطیلی مجموعه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تهران همزمان با شیوع ویروس كرونا در سطح شهر اطلاع داد.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، زهرا صدراعظم نوری در پاسخ به پرسشی در خصوص تشریح آخرین اقدامات شهرداری تهران برای مقابله با ویروس كرونا در پایتخت ضمن اشاره به جلسه مشتركی كه بامداد امروز با مدیران شهرداری در اینباره داشته است، اظهار داشت: مسئولیت و مدیریت كرونا ویروس طبق ابلاغ رئیس جمهور با وزارت بهداشت و وزیر بهداشت است. ازاین رو همه دستگاه ها و سازمان ها مكلف هستند با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی هماهنگ كرده و كاملا پروتكل ها و دستورالعمل های صادره از جانب وزارت بهداشت را رعایت نمایند و از اقدامات فردی و موضوعاتی كه می تواند مشكل آفرین باشد، بپرهیزند.
وی افزود: موضوعی كه اهمیت دارد این است كه اقدامات باید در جهت پیشگیری باشد و در این راستا مدیریت شهری و شهرداری تهران سازوكارهایی را فراهم نموده تا بتواند به مخاطبینش در فضاهای عمومی و نقاطی كه مردم بیشترین حضور را دارند اطلاع رسانی كند، آموزش دهد و كار پیشگیرانه را انجام دهد.
نوری با اشاره به اقدامات شهرداری تهران افزود: در حوزه حمل و نقل « تاكسیرانی اتوبوسرانی و مترو » علاوه بر تهیه و توزیع بروشورهای آموزشی، طی دستورالعملی در چند شیفت كاری، كار ضدعفونی محل هایی كه مردم با آنها تماس دارند انجام می گیرد.
رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران افزود: همینطور بنا است مراكز فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در دست شهرداری كه شرایط اجتماع مردم در آنها وجود دارد هم تعطیل شود و فعالیت به زمان دیگری كه شرایط عادی حاكم است، منتقل گردد.
نوری افزود: در ارتباط با سراهای محله هم به همین صورت است ولی تعطیل نیستند و خدماتی عرضه می دهند كه بیشتر در جهت آموزش، اطلاع رسانی و پیشگیری است. همینطور گرمخانه های شهرداری كاملا تحت كنترل است كه ضدعفونی شود.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینكه باید مبحث شیوع كرونا ویروس جدی تلقی شود، با اشاره به لزوم انجام اقداماتی از جانب دولت و نهادهای حاكمیتی، افزود: همچون آنكه سازوكارهایی برای كنترل مبادی ورودی تهران همچون فرودگاه ها و پایانه های اتوبوسرانی و غیره در نظر گرفته شود تا بتوان ورود بخشی از افراد مبتلا را كنترل كرد.
نوری همینطور درباره وضعیت سرویس های بهداشتی سطح شهر هم اظهار داشت: سرویس بهداشتی ها طی یك دستورالعمل كاملا ضدعفونی خواهد شد و تلاش می شود در آنجاها اصول بهداشتی رعایت شود. همینطور نمایشگاه هایی كه شهرداری در سطح شهر برگزار می كرده در جهت پروتكل های مراقبتی وزارت بهداشت تعطیل و برگزاری آن به زمان دیگری موكول خواهد شد.
رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینكه پیمانكارانی كه در شهرداری فعالیت دارند ملزم هستند اصول بهداشتی را در ارتباط با كارگران خود رعایت نمایند، افزود: بخصوص آنهایی كه در حوزه پسماند و خدمات شهری فعالیت می نمایند و در محل های كارگری تجمع دارند باید حتما اصول بهداشتی را رعایت نمایند و حتما از ماسك و دستكش استفاده كنند.
وی افزود: همینطور اصول بهداشتی در ارتباط با كارگران بازارهای میادین میوه و تره بار كه امكان تعطیلی وجود ندارد هم در حال انجام می باشد. امروز در جلسه ای كه با سازمان ها و معاونت های مختلف شهرداری تهران داشتم، گزارش هایی عرضه شد و خوشبختانه همه آمادگی خوبی در این ارتباط دارند.
نوری همینطور درباره آخرین وضعیت بهداشت اسكان های كارگری هم اظهار نمود: با عنایت به سطح فرهنگی آنها گاها از بهداشت لازم و كافی برخوردار نیستند، در نتیجه پیمانكاران مكلف شدند كه این فضاها را به صورت كامل ضدعفونی كنند.
این عضو شورا با اشاره به اینكه پسماندهای مربوط به بیمارستان های قرنطینه به صورت مجزا جمع آوری و دفن می شوند، در پاسخ به این اظهار نظر كه شهرداری باید خدمات خویش را در شهر تعطیل كند، اظهار داشت: این كه شهرداری بخواهد خدمات شهری مثل حمل و نقل عمومی را تعطیل كند در شرایط فعلی امكان پذیر نیست وتعطیلی شهر موضوعی است كه باید شورایعالی امنیت ملی و متولیانی كه مسئولیت امنیت كشور را بر عهده دارند تصمیم بگیرند.
طبق گزارش روابط عمومی این عضو شورای شهر تهران، نوری اظهار داشت: اگر تصمیم گرفته شد شهر قرنطینه و یا بعضی خدمات تعطیل شود حتما شهرداری و شورا در این جهت همكاری خواهند كرد و اقدامات لازم را انجام می دهند. اما خود مدیریت شهری رأسا اقدام نمی كند مگر فضاهایی كه در اختیار شهرداری است مثل مكان های ورزشی و فرهنگی كه تعطیل شدن آنها مشكلی ایجاد نمی كند و لزوم هم دارد.1398/12/05
23:45:04
5.0 / 5
3910
تگهای خبر: باد , بهداشت , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه