درخواست و سفارش های یك فعال محیط زیست از مردم و مسؤلان برای نوروز در خانه

درخواست و سفارش های یك فعال محیط زیست از مردم و مسؤلان برای نوروز در خانه به گزارش گل سپید یك فعال محیط زیست با تاكید بر اینكه باید امكانات زندگی در شرایط خانه نشینی برای مردم فراهم گردد، اظهار داشت: بیماری كووید ۱۹ هنوز از جانب بعضی از مردم جدی گرفته نشده است.


حسین عبیری گلپایگانی در گفتگو با ایسنا، با انتقاد از اینكه متاسفانه با وجود تمام هشدارها مردم همچنان سفر می روند و یا برای امور غیرضروری به خیابان ها رجوع می كنند، اظهار نمود: لازم است كه دستگاه های مدیریتی شرایط را برای در خانه ماندن مردم و قرنطینه خانگی را فراهم نمایند. متاسفانه هم اكنون ساختارها بگونه ای نیست كه مردم بتوانند برای مدت طولانی (حدود یك تا دو ماه) در خانه بمانند.
این فعال محیط زیست افزود: برای مثال میتوان سرعت اینترنت در خانه ها را افزایش داد چونكه خیلی از امور روزمره مانند كارهای بانكی، خرید از فروشگاه ها و حتی دوركاری برای كارمندان از راه اینترنت امكان پذیر است. از جانب دیگر اینترنت می تواند جنبه سرگرمی برای مردم داشته باشد و از راه آن ساعاتی را به بازی های آنلاین، دانلود سریال و... اختصاص دهند همینطور در شرایط قرنطینه اینترنت راهی برای ارتباط با اعضای خانواده و دیدار آنان به صورت مجازی است.
ایشان در ادامه با انتقاد از اینكه صدا و سیما برای روزهای قرنطینه باید برنامه های سرگرم كننده و شاد درنظر بگیرد، اظهار داشت: بیشتر برنامه های تلویزیونی سیاسی هستند. این درحالیست كه مخاطبان این رسانه این روزها بیشتر به برنامه های سرگرم كننده و فیلم ها و سریال های محبوب نیاز دارند.
عبیری گلپایگانی اظهار داشت: كودكان و نوجوانان بخشی از خانواده هستند كه نمی توان بدون هیچگونه سرگرمی آنها را برای دو ماه در خانه قرنطینه كرد ازاین رو خانواده ها نیاز دارند كه از سویی صدا و سیما برنامه های مناسب برای آنها در این ایام را تدارك ببیند و از طرفی دیگر متخصصان حوزه بهداشت و كودك نكاتی را برای چگونگی قرنطینه كودكان به خانواده ها آموزش دهند.
این فعال محیط زیست با تاكید بر اینكه این روزها نیاز است كه دولت ورودی و خروجی شهرها را ببندد و جلوی سفرهای غیر ضرور را بگیرد، خاطرنشان كرد: متاسفانه بیماری كووید ۱۹ و سرعت شیوع آن از جانب مردم جدی گرفته نشده است و فكر می كنند كه بیماری به سراغ آنها نمی آید.
او در آخر بار دیگر از همه هموطنان خود خواست هم بخاطر خود و هم دیگران نوروز سال جاری از دید و بازدیدهای نوروزی اجتناب كنند، امكان دارد خیلی از افراد علایم بیماری نداشته باشند اما ناقل آن باشند و با حضور در دید و بازدیدها بیماری را به سایر افراد منتقل و به آنها صدمه وارد كنند.
منبع:

1399/01/02
15:09:38
5.0 / 5
3848
تگهای خبر: بهداشت , دستگاه , زندگی , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه