احتمال بارش تگرگ در ۷ استان كشور

احتمال بارش تگرگ در ۷ استان كشور به گزارش گل سپید مدیر كل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه طی امروز (7 فروردین ماه) و فردا (8 فروردین ماه) بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد به نسبت شدید در بعضی مناطق كشور پیش بینی می شود، اظهار داشت: طی شنبه (9 فروردین) و یكشنبه (10 فروردین) شاهد بارش تگرگ در استان های لرستان، همدان، چهارمحال و بختیاری، كهگیلویه و بویراحمد، شمال خوزستان، فارس و كرمان خواهیم بود.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: باتوجه به آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، طی امروز (۷ فروردین ماه) و فردا (۸ فروردین ماه) در غرب، استان های واقع در دامنه های زاگرس مركزی و جنوبی و مناطقی از شمال غرب كشور بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد به نسبت شدید و در استان های واقع در دامنه های البرز مركزی و غربی رگبار باران و وزش باد پیش بینی می شود.
ضیاییان با اشاره به اینكه شنبه (۹ فروردین ماه) در غالب مناطق نیمه غربی، مركز و جنوب كشور بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد به نسبت شدید خواهیم داشت، اظهار داشت: بارش پراكنده در شرق كشور نیز دور از انتظار نخواهد بود.
وی افزود: در این روز در مناطق مستعد غرب و جنوب كشور خصوصاً در استان های لرستان، همدان، چهارمحال و بختیاری، كهگیلویه و بویراحمد و شمال خوزستان شاهد بارش تگرگ خواهیم بود.
ضیاییان ضمن بیان اینكه یكشنبه (۱۰ فروردین ماه) به تدریج از شدت بارش در شمال غرب و غرب كشور كم می شود، اظهار نمود: بارندگی در شمال شرق و با شدت بیشتر در نیمه جنوبی ادامه خواهد داشت و برای برخی مناطق استان های كهگیلویه و بویراحمد، فارس و كرمان بارش تگرگ پیش بینی می شود.
مدیر كل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اعلان اینكه دوشنبه بارش در نیمه شرقی كشور و بخش هایی از شمال غرب با شدت بیشتر در شرق و جنوب شرق پیش بینی می شود، اظهار نمود: طی این مدت بارش در مناطق سردسیر و كوهستانی به صورت برف است.
وی همین طور اشاره كرد: خلیج فارس خصوصاً مركز آن روز شنبه ( ۹ فروردین) مواج پیش بینی می شود.
ضیاییان درانتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۸ فروردین) كمی ابری تا نیمه ابری و احتمال بارش پراكنده با حداكثر دمای ۱۵ و حداقل دمای ۶ درجه سانتی گراد و روز شنبه (۹ فروردین) كمی ابری و به تدریج با افزایش ابر و بارش پراكنده و وزش باد اوایل شب رگبار باران و گاهی رعدوبرق با حداكثر ۱۸ و حداقل دمای ۸ درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.
منبع:

1399/01/08
23:34:40
5.0 / 5
3713
تگهای خبر: آسمان , باد , بارش , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه