كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل قبول

كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل قبول بر مبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، وزش باد طی امروز (اول تیر ماه) از تجمع آلاینده ها جلوگیری می كند و سبب می شود كیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل قبول قرار گیرد.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، برقراری شرایط مساعد جوی از صبح امروز (اول تیر ماه) و وزش باد سبب می شود کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در محدوده قابل قبول قرار گیرد.

طی امروز پیشبینی می شود وزش باد در ساعات بعدازظهر از تجمع آلاینده ها جلوگیری کند و بیشینه غلظت آلاینده ازن هم نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار شود ازاین رو با تداوم این شرایط جوی تا امشب (اول تیر ماه) و با وجود افزایش ترافیک، شاهد برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق خواهیم بود.

در اولین ساعات فردا (۲ تیر ماه) با کاهش تندی باد همراه با آغاز تردد خودرو ها، انتظار می رود در بیشتر مناطق با تجمع ذرات معلق، کیفیت هوا کاهش پیدا کند همینطور طی روز با عنایت به وزش باد در بعضی ساعات بعدازظهر، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم می شود. هرچند با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، احتمال می رود بیشینه غلظت ازن نسبت به روز قبل افزایش پیدا کند و سبب کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق شود.

در ساعات پایانی فردا (۲ تیر ماه) با افزایش ترافیک بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود. با این وجود با وزش باد مؤثر، برقراری شرایط قابل قبول برای بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

بر مبنای اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته « دی اکسید نیتروژن » با میانگین ۸۴ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان نیز«ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۶۲ است و کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول قرار دارد.
منبع:

1399/04/01
15:35:30
5.0 / 5
2498
تگهای خبر: باد , تردد , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه