آگهی هواشناسی نسبت به كاهش دما و وزش باد شدید

آگهی هواشناسی نسبت به كاهش دما و وزش باد شدید گل سپید: سازمان هواشناسی نسبت به كاهش محسوس دما و وزش باد شدید در نقاط مختلف كشورهشدار داد.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور آگهی زردرنگ آورده است: تغییرات نوع توده هوا و شمالی شدن جریانات هوا از پنجشنبه شب (۵ تیرماه) موجب کاهش محسوس دما می شود. بدین ترتیب کاهش ۵ تا ۱۰ درجه های دمای هوا طی جمعه و شنبه (۶ و ۷ تیرماه) در سواحل دریای خزر و شمال غرب کشور و ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد در تهران و شمال شرق کشور و تداوم خنکی تا یکشنبه (۸ تیرماه) پیش بینی می شود.

در این شرایط کنترل دما، رطوبت و تهویه در گلخانه ها، مرغداری ها و دامداری ها باتوجه به نوسانات دما سفارش می شود.

در ادامه این آگهی با اشاره به حاکمیت و شدت گرفتن بادهای ۱۲۰ روزه در برخی نقاط کشور آمده است: امروز (۴ تیرماه) خیزش گرد و خاک در شمال و غرب سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و نوار شرقی کرمان پیش بینی می شود و این وضعیت تا دوشنبه (۹ تیرماه) ادامه می یابد و کاهش دید و کیفیت هوا را به دنبال دارد.

سازمان هواشناسی در این شرایط جوی نسبت به احتیاط در تردد جاده ای و پرهیز از حضورغیر ضروری در فضای باز سفارش می کند.

در بخش دیگری از این آگهی با اشاره به شروع وزش باد شدید آمده است: این وضعیت جوی ( فردا ۵ تیرماه) در استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، گلستان، شمال اصفهان، جنوب سمنان، بوشهر، جنوب فارس و جمعه (۶ تیرماه) در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، زنجان، جنوب سمنان، تهران، قم، شمال اصفهان، شمال یزد، خراسان شمالی و خراسان رضوی سبب خیزش موقت گرد و خاک می شود.

در این شرایط جوی احتمال لطمه رسیدن به سازه های موقت و گلخانه ها، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اشیاء سبک و شکستن سرشاخه درختان و احتمال کاهش دید افقی و کیفیت هوا وجود دارد بدین سبب نسبت به محکم کردن سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها و اتخاذ سایر اقدامات پیشگیرانه سفارش می شود.

سازمان هواشناسی با صدور آگهی زرد رنگ دیگری با اشاره به افزایش ارتفاع موج در دریای خزر آورده است: این وضعیت از اواخر وقت پنج شنبه (۵ تیرماه) آغاز و سبب متلاطم شدن دریا و افزایش ارتفاع موج بین یک تا ۱.۵ متر می شود و تا یکشنبه (۸ تیرماه) ادامه می یابد.

در اختتام این آگهی آمده است: افزایش ارتفاع موج در نواحی شمالی و مرکزی خلیج فارس از اواخر وقت پنج شنبه (۵ تیرماه) سبب متلاطم شدن دریا و افزایش ارتفاع موج بین ۱.۵ تا ۲.۵ متر می شود و این وضعیت تا اواخر وقت جمعه (۶ تیرماه) ادامه دارد. در این شرایط احتمال پاره شدن تورهای صیادی و لطمه دیدن قایق های کوچک وجود دارد بدین سبب نسبت به ممانعت از هرگونه تردد قایق های سبک و تفریحی و پرهیز از شنا کردن در دریای خزر و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی سفارش می شود.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، زمانی که سازمان هواشناسی آگهی زرد رنگ صادر می کند به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این آگهی برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1399/04/04
17:50:05
5.0 / 5
2814
تگهای خبر: باد , تبلیغات , تردد , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه