رئیس اداره محیط زیست شاهرود:

شكارچیان بی رحم در شرق استان سمنان دستگیر شدند

شكارچیان بی رحم در شرق استان سمنان دستگیر شدند رئیس اداره محیط زیست شاهرود از دستگیری متخلف بی رحم در میامی آگاهی داد و اظهار داشت: دو لاشه گوشت شكار، هشت قطعه كبك و سلاح گلوله زنی قاچاق از این شكارچیان كشف شد.علی اکبر قربانلو در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه گشت و کنترل مشترک کارشناسان ستادی اداره محیط زیست شاهرود به اتفاق رئیس محیط زیست میامی از زیستگاه های شاملی، جوزبان، چشمه بسیار و میرزاقلی حوزه میامی صورت گرفت، اظهار داشت: در این بازرسی ها گزارش موثق در خصوص این که دو نفر شکارچی سابقه دار و شرور و بی رحم مبادرت به شکار کردند، به محیط زیست اعلام گردید.
وی ضمن بیان اینکه بلافاصله با هماهنگی با دادستان و همکاری نیروی انتظامی میامی با رعایت موازین شرعی و قانونی به بازرسی از منزل شکارچیان در روستای هونستان میامی انجام شد، اضافه کرد: به محض باز کردن درب حیاط دو برادر شکارچی و شرور مبادرت به پرتاب سنگ و چوب به طرف ضابطان دادگستری کردند.

یکی از متهمان فراری است
رئیس اداره محیط زیست شاهرود بابیان اینکه شکارچیان داخل منزل در حال خورد کردن گوشت شکار و توزین آنها برای فروش بودند، اظهار داشت: متخلفان به منظور ناپدید کردن آثار جرم با مأموران درگیر شده که با درایت و عکس العمل سریع و استفاده از تجهیزات مهارکننده یکی از متخلفان را دستگیر کردند.
قربانلو بابیان اینکه دیگری که عرصه را تنگ دیده مبادرت به فرا کرد و متواری شد، خاطرنشان کرد: در بازرسی از منزل متهمان گوشت شکار میش که امروز شکار شده بود، سلاح غیرمجاز و غیره کشف و توقیف شد.
وی اضافه کرد: طی این بازرسی دودست کله پاچه تازه و دودست دل و جگر و قلوه تازه متعلق به دو رأس میش وحشی، مقدار حدود چهار کیلو گوشت گوسفند وحشی در یخچال، لاشه هشت قطعه کبک، پوست میش وحشی، یک قبضه سلاح گلوله زنی قاچاق به همراه فشنگ و دو عدد جلد تفنگ و تعدادی چاقو، ساطور و تبر کشف و توقیف شده است.

دستگیری شکارچی در مجن
رئیس اداره محیط زیست شاهرود همینطور بابیان اینکه صبح روز چهارشنبه هم مأموران گارد یگان حفاظت گروه سیار به اتفاق رئیس پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق در راه تردد شکارچیان حومه شهر مجن کمین زده بودند، اظهار داشت: مأموران ساعت ۱: ۴۵ دقیقه صبح شکارچی که یک قبضه سلاح ساچمه زنی قاچاق همراه داشت را دستگیر و سپس تحویل کلانتری مجن دادند.
قربانلو در ادامه اضافه کرد: طبق قانون، جریمه هر رأس قوچ، آهو و کل ۲۵ میلیون تومان و گونه ماده آن ۷۵ میلیون تومان است.

1399/04/09
19:02:52
5.0 / 5
3002
تگهای خبر: باد , تردد , سنگ , شكار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه