رئیس اداره محیط زیست شاهرود:

دستگیری فروشنده پوست تازه پلنگ در شاهرود

دستگیری فروشنده پوست تازه پلنگ در شاهرود به گزارش گل سپید رئیس اداره محیط زیست شاهرود بابیان اینكه فروشنده پوست تازه پلنگ در شاهرود دستگیر شد، اظهار داشت: تحقیقات از فرد متهم همچنان ادامه دارد.علی اکبر قربانلو در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه به دنبال گزارش واصله در خصوص حضور فردی در شاهرود در امتداد مبادرت به شکار یک قلاده پلنگ حیوان حمایت شده کرده و قصد فروش پوست آنرا دارد، اظهار داشت: با بررسی های نامحسوس و کار اطلاعاتی شخص فروشنده پوست، مورد شناسایی قرار گرفت.
وی اضافه کرد: گروه کارشناسان اداره و مأموران یگان حفاظت منطقه شکارممنوع تپال با همکاری عوامل نیروی انتظامی کلانتری مرکزی در سه گروه به صورت نامحسوس فرد متهم را زیر نظر قراردادند.

جریمه ۱۲۰ میلیون تومانی در انتظار متخلف
رئیس اداره محیط زیست شاهرود بابیان اینکه متهم در حال بردن پوست برای فروش از منزلش تحت تعقیب قرار گرفت، اظهار داشت: مأموران در خیابان خلوت با رعایت مقررات و حقوق شهروندی دستور توقف دادند که متأسفانه متهم به آن بی توجه و مبادرت به فرار کرد.
قربانلو بابیان اینکه در این ماموریت به خودروی سازمانی خسارت وارد شد، در ادامه اشاره کرد: گروه بعدی مبادرت به توقف فرد متواری کرد که متهم با مشاهده اینکه در محاصره قرارگرفته درنهایت تسلیم، دستگیر و به دستور قاضی بازداشت شد.
وی ضمن بیان اینکه در بازرسی از خودروی وی پوست پلنگ شکار شده تازه کشف و ضبط شد، اضافه کرد: جریمه شکار پلنگ ۱۲۰ میلیون تومان است و علاوه بر آن زندانی چندساله نیز باید حبس را تحمل کند.
آتش در خوش ییلاق
رئیس اداره محیط زیست شاهرود همین طور بابیان اینکه روز گذشته آتش سوزی مراتع خوش ییلاق واقع در نواحی شمالی پناهگاه نزدیک گردنه و راهدارخانه به این سازمان گزارش شد، اظهار داشت: بلافاصله مأموران یگان حفاظت گارد محیط زیست پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق شاهرود با تجهیزات در اختیار عازم منطقه شدند.
قربانلو ضمن بیان اینکه حمل آب با فلکسی پک توسط مأموران پناهگاه برای خاموش کردن آتش صورت گرفت، اشاره کرد: مأموران یگان حفاظت محیط زیست با اطفا حریق سریع و بموقع مانع از گسترش آتش و آتش سوزی وسیع به مراتع شدند.
وی ضمن بیان اینکه حدود نیم هکتار از مراتع پناهگاه در اثر آتش سوزی از بین رفت، اضافه کرد: آتش سوزی بیشتر به گیاهان مرتعی منطقه خسارت وارد کرد.


منبع:

1399/05/07
22:34:09
5.0 / 5
2385
تگهای خبر: آب , آتش سوزی , باد , حیوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه