احتمال كاهش كیفیت هوا در بعضی مناطق تهران

احتمال كاهش كیفیت هوا در بعضی مناطق تهران گل سپید: بر طبق پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران، در اولین ساعات امروز با حاكمیت شرایط جوی مساعد طی ساعات گذشته و وزش باد مؤثر، شاهد برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق شهر تهران خواهیم بود.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آنست که در اولین ساعات امروز (۱۶ مرداد) با حاکمیت شرایط جوی مساعد طی ساعات گذشته و وزش باد مؤثر شاهد برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق شهر تهران خواهیم بود. در ضمن روز شرایط لازم جهت تشکیل آلاینده ازن فراهم شده و احتمال می رود شاهد افزایش غلظت این آلاینده طی ساعات بعدازظهر باشیم و به تبع آن، کیفیت هوا در بعضی مناطق کاهش خواهد یافت.
همین طور پیش بینی می شود در ساعات پایانی پنج شنبه، افزایش تندی باد سبب پراکندگی آلاینده ها شده و درنتیجه در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار گیرد.
با کاهش تندی باد تا بامداد روز جمعه (۱۷ مرداد ۹۹) تا حدودی بر غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق افزوده خواهد شد. در ضمن روز نیز تجمع آلاینده ها ناشی از عدم وزش باد همراه با افزایش غلظت آلاینده ازن سبب خواهد شد کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد کاهش پیدا کند.
انتظار می رود در اواخر وقت جمعه با افزایش تندی باد، شرایط برای پراکندگی آلاینده ها تا حدودی فراهم شده و شاهد بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق باشیم.
به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۷ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۶ است و هوا نیز در محدوده قابل قبول قرار دارد.

منبع:

1399/05/17
21:34:49
5.0 / 5
1922
تگهای خبر: باد , تردد , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه