درخواست عدم تمدید مجوز برای 69 معدن در منطقه حفاظت شده كركس كوه

درخواست عدم تمدید مجوز برای 69 معدن در منطقه حفاظت شده كركس كوه یك سازمان مردم نهاد از مدیركل محیط زیست اصفهان خواست نسبت به تمدید مجوز فعالیت ۶۹ معدن در منطقه حفاظت شده كركس كوه تجدید نظر كند.


به گزارش گل سپید به نقل از مهر، ستاد مردمی دفاع از حقوق حیوانات ایران (سِمدا) به نمایندگی از چندین سازمان مردم نهاد محیط زیستی و بیشتر از ۲۰۰۰ نفر از وکلا، فعالین محیط زیست و حقوق حیوانات در نامه ای که خطاب به مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان نسبت به صدور مجدد مجوزهای خارج از ظرفیت بهره برداری از ۶۹ معدن که منجر به از بین رفتن و نابودی زیستگاه حیات وحش در منطقه حفاظت شده کرکس کوه می شود اعتراض کرد. «متن این نامه به شرح زیر است: جناب آقای ایرج حشمتی
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
باسلام
احتراماً، ستاد مردمی دفاع از حقوق حیوانات ایران (سِمدا) به نمایندگی از چندین ان جی او محیط زیستی و بیشتر از ۲۰۰۰ نفر از وکلا، فعالین محیط زیست و حقوق حیوانات و مردم شریف ایران، به استحضار می رساند: همان گونه که مستحضرید، در منطقه حفاظت شده کرکس کوه مجوزهای خارج از ظرفیت بهره برداری معادن (۶۹ مجوز) صادر گردیده است که منجر به بین رفتن و نابودی زیستگاه حیات وحش در این منطقه حفاظت شده شده است. از آن جا که یکی از اهداف محیط زیست کشور در افق چشم انداز ۱۴۰۴، دستیابی به رتبه اول منطقه ای در وسعت بخشیدن به مناطق چهارگانه بوده است، فلذا در این راستا، دولت موظف است تا سال ۱۴۰۴ تنوع زیستی را در مناطق خشکی حفاظت شده از ۱۱ درصد به ۱۷ درصد برساند که در عمل در مورد منطقه حفاظت شده کرکس این اتفاق نیفتاده است. ازاین رو، خواهشمند است نسبت به در پیش گرفتن موضع جدی نسبت به عدم تمدید مجوزهای یاد شده، دستورات لازم را صادر کنید.»منبع:

1399/06/23
13:05:15
5.0 / 5
2291
تگهای خبر: حیوان , خشكی , گونه , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه