حفظ تالاب بین المللی زریوار مهمترین اولویت برنامه های تببین شده است

حفظ تالاب بین المللی زریوار مهمترین اولویت برنامه های تببین شده است به گزارش گل سپید كردستان مدیركل حفاظت محیط زیست كردستان اظهار نمود: اولویت مدیریت جامع تالاب زیوار حفظ و صیانت از تالاب و پناهگاه حیات وحش است.


فریبا رضایی در هفتمین جلسه کارگروه تخصصی ستاد ملی هماهنگی و مدیریت تالاب های کشور، که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اشاره کرد: در این برنامه مدیریتی وظایف تمامی گروه های ذینفع مشخص شده است تا بتوانیم این تالاب منحصر به فرد کشور را برای سال های متمادی و نسل آینده داشته باشیم.
وی از حضور مسنجم و برنامه ریزی شده تمامی گروه های ذینفع خصوصاً انجمن های مردمی آگاهی داد و اظهار داشت: تعیین مسیر درست و علمی برای جوامع محلی وتبین نحوه استفاده و کاربری درست از تالاب از مهمترین کارهای این طرح جامع مدیریتی است.
وی اشاره کرد: باتوجه به عدم اجرای برنامه های مورد نظر محیط زیست توسط شهرداری مریوان منجر به قطع همکاری شد و به دنبال یک پیمانکار قوی در اجرای برنامه های مورد نظر در قسمت گردشگری تالاب در قالب قوانین و مقرارت سازمان محیط زیست هستیم.
تعیین وظایف هر دستگاه در قبال دریاچه زریوار با اجرای برنامه مدیریت جامع تالاب زریوار
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان نیز در این ویدیو کنفرانس، اظهار نمود: با اجرای برنامه مدیریت جامع تالاب زریوار، به دنبال تعیین وظایف و حد و حدود هر دستگاه در قبال زریوار هستیم.
خالد جعفری، یادآوری کرد: برنامه مدیریت جامع تالاب زریوار با حضور همه دستگاه های استان و در جلسه شورای برنامه ریزی استان بررسی و تصویب و تناقض و ابهامات آن رفع شده است.
او همینطور تملک اراضی محدوده تالاب زریوار که از حیث انتفاع کشاورزی و ساخت و ساز خارج شده را ضروری عنوان و ابراز امیدواری کرد با همکاری دستگاه های ملی و استانی، برنامه مدیریت جامع تالاب زریوار، به اهداف خود برسد.
منبع:

1399/07/08
23:29:01
5.0 / 5
1950
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه