تفنگ محیط بان جان خودش را گرفت

تفنگ محیط بان جان خودش را گرفت با پیداشدن جسد محیط بان ۴۸ساله در ساختمان اداری پارك ملی بمو، تحقیقات برای كشف راز مرگ او شروع شده است. این مرد با گلوله ای كه از سلاح خودش شلیك و به چانه اش برخورد كرده، جانش را از دست داده و این حادثه زمانی رخ داده كه هیچ كس جز وی در ساختمان حضور نداشته است.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، روزنامه همشهری نوشت: «عصر جمعه گذشته یکی از محیط بانان پارک ملی بمو در حوالی شیراز بعد از چند ساعت مأموریت در کوه های منطقه، برای استراحت به مرکز پارک ملی برگشت. او اما به محض ورود به داخل ساختمان با صحنه هولناکی روبه رو شد. یکی از محیط بان ها به نام سیدابراهیم قطب در حالیکه گلوله صورتش را متلاشی کرده بود، روی صندلی نشسته و با صورت روی تختی افتاده بود که کنار صندلی بود. مرد محیط بان با دیدن این صحنه ماجرا را به اورژانس، مسؤلان پارک ملی بمو و پلیس اطلاع داد و طولی نکشید که ساختمان پر شد از مأموران پلیس و محیط بانان دیگر. هیچ کس نمی دانست چه اتفاقی رخ داده اما همه شواهد از این حکایت داشت که محیط بان میانسال زمانی که روی صندلی نشسته و تفنگش در دستانش بوده با شلیک گلوله از تفنگ خودش جانش را از دست داده است.

حادثه یا خودکشی

در بررسی صحنه حادثه تنها فرضیه هایی که مورد نظر قرار گرفت، شلیک اشتباهی یا خودکشی بود. اما آیا محیط بان ۴۸ساله انگیزه ای برای خودکشی داشت؟ یکی از همکاران وی در گفتگو با همشهری می گوید: متوفی از حدود ۹سال پیش وارد محیط بانی شده بود. او قبل از آن دامپزشک بود و در این سال ها یکی از نیروهای حرفه ای و وظیفه شناس محیط بانی به شمار می رفت. من او را از نزدیک می شناختم و به نظرم امکان ندارد که خودکشی کرده باشد.

وی ادامه می دهد: ابراهیم (متوفی) روز حادثه به ساختمان پارک ملی بمو آمده بود که راهی مأموریت شبانه شود. او شب قبلش هم شیفت شب بود. حتی روز سه شنبه گذشته با نقشه زیرکانه ای که کشیده بود سبب شده بود که یک شکارچی غیر مجاز را در منطقه دستگیر نماییم.

وی می گوید: روز حادثه هم وقتی ابراهیم به ساختمان آمد، کاملا سر حال بود. حتی موقع ناهار با بچه ها شوخی می کرد و مثل همیشه روحیه بالایی داشت و به بقیه بچه ها هم روحیه می داد. حوالی ساعت ۶ بعدازظهر، بیشتر همکاران برای استراحت یا مأموریت رفته بودند و ابراهیم خودش را آماده می کرد که راهی مأموریت شود. قبل از آن یکی دیگر از محیط بان ها که قرار بود با ابراهیم راهی مأموریت شود اظهار داشت که می خواهد مقداری آب برای پرکردن آبشخوارها به ارتفاعات ببرد و پس از آن با تعدادی نیروی دیگر برمی گردد تا همگی برای مأموریت شبانه راهی ارتفاعات شوند. او که رفت، متوفی در ساختمان تنها و منتظر بود که همکارانش برسند و راهی مأموریت شوند تا این که بعد از ساعت ۶ بعدازظهر وقتی یکی دیگر از همکاران از مأموریت برگشت با جسد غرق خون او روبه رو شد. حالا هم من و بقیه همکاران حدس می زنیم که ابراهیم زمانی که منتظر بقیه محیط بان ها بوده، احیانا داشته سلاحش را تمیز می کرده که در همین هنگام گلوله شلیک شده است؛ چونکه با عنایت به شناختی که از وی داشتیم و روحیه بالایی که روز حادثه داشت، امکان ندارد خودکشی کرده باشد.

بر اساس این گزارش، بعد از مرگ محیط بان میانسال که متاهل و دارای همسر و فرزند است، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس هم اعلام نمود که تحقیقات برای مشخص شدن علت دقیق حادثه ادامه دارد.»

منبع:

1399/07/13
13:48:52
5.0 / 5
2067
تگهای خبر: آب , پارك , شكار , مجاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه