چرا هوای تهران در دهه آخر مهر سال جاری آلوده تر از سال گذشته است

چرا هوای تهران در دهه آخر مهر سال جاری آلوده تر از سال گذشته است مدیر واحد پایش شركت كنترل كیفیت هوای تهران اظهار داشت: هم اكنون، علت عمده افزایش شاخص آلودگی هوای تهران، سكون نسبی هوا، عدم ورزش باد مؤثر و تجمع آلاینده ذرات معلق است.به گزارش گل سپید به نقل از مهر، محسن روشنی با بیان اینکه دلیل اصلی آلودگی هوای پایتخت در ۸ روز اخیر، افزایش غلظت آلاینده ذرات معلق کوچک تر از ۲ و نیم میکرون است، اضافه کرد: هرچند اعداد ثبت شده شاخص بسیار بالایی به شمار نمی روند ولی نکته قابل تأمل، این است که استمرار این شرایط در ۸ روز متوالی، می تواند باعث نگرانی هایی برای سلامت شهروندان بخصوص افراد دارای بیماری های خاص، سالمندان و خانم های آبستن شود.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون، علت عمده افزایش شاخص آلودگی هوای تهران، سکون نسبی هوا، عدم وزش باد مؤثر و تجمع آلاینده ذرات معلق است، اظهار نمود: حتی ۳ روز تعطیلات متوالی پنج شنبه، جمعه و شنبه هم سبب کاهش آلودگی هوای پایتخت نشد.
روشنی درباره سرعت وزش باد در تهران طی روزهای اخیر، توضیح داد: بنا بر اطلاعات هواشناسی، میانگین سرعت باد در این زمان، کمتر از دو متر بر ثانیه بود که البته بیشینه سرعت باد در بعضی ساعات محدود به ۴ متر بر ثانیه رسید.
وی با اشاره به اینکه در ایام مشابه سال قبل، وزش باد مناسب در بعضی ساعات، از تجمع آلودگی جلوگیری می کرد، اظهار داشت: در بازه زمانی مشابه سال گذشته، سرعت باد حتی تا ۹ متر بر ثانیه هم رسیده بود و همین مساله، سبب تخلیه آلودگی هوای تهران می شد.
مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با تاکید بر اینکه شرایط خاص کرونا طی سالجاری سبب شده تا شهروندان، بیشتر از وسیله نقلیه شخصی استفاده کنند، تصریح کرد: به همین دلیل، لزوم انجام معاینه فنی، پرهیز از ترددهای غیر ضروری و استفاده از دوچرخه در مسیرهای کوتاه، مورد تاکید مضاعف است.

1399/07/28
19:40:32
5.0 / 5
1434
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه