استاندار خوزستان:

گرمای شدید زنگ خطری برای خوزستان است

گرمای شدید زنگ خطری برای خوزستان است به گزارش گل سپید استاندار خوزستان اظهار داشت: خوزستان سال قبل برای دو روز گرم ترین نقطه جهان بود و این گرمای شدید زنگ خطری برای استان است.به گزارش گل سپید به نقل از مهر، غلامرضا شریعتی عصر امروز در پنجمین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی که در محل استانداری برگزار شد، به بیماری های غیر واگیر همچون بیماری های قلبی عروقی، دیابت، سرطان، فشار خون، ریوی، کلیوی اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم دولت در بخش سلامت تدوین سند جامع سلامت در حوزه بیماری های غیر واگیر و کنترل آنهاست و برنامه های سالانه همراه با شعارهای مربوطه نیز در سال های اخیر برگزار شده است.
وی اضافه کرد: اگر کرونا بروز پیدا نمی کرد ما از بیماری های عفونی تقریباً رهایی پیدا کرده بودیم و از این نظر شاخص ما توسعه یافته می شد و تمرکز ما در بخش بیماری های غیر واگیر سوق پیدا می کرد اما کرونا توجه ها را به بیماری های عفونی جلب کرد و برگرداند.
استاندار خوزستان در ادامه اظهار داشت: این بیماری نشان داد که بحث بیماری های غیر واگیر بسیار مهمست چرا کرونا کسانی را از بین برد که یک بیماری زمینه ای دارند و در این گروه از افراد بیشتر اثر و تلفات بیشتری به دنبال داشت.
شریعتی بیان کرد: در افراد فاقد بیماری زمینه ای لطمه و تلفات بسیار کمتری را داشتیم و این امر اهمیت و کنترل بیماری های غیر واگیر و تغذیه سالم را بیش از پیش به ما گوشزد و روشن کرد؛ هر چه بیماری های غیر واگیر کنترل شود، عوارض بیماری های عفونی کمتر خواهد شد.
استاندار خوزستان در ادامه به چاقی دانش آموزان و ارائه گزارشی در این خصوص، اشاره نمود و اضافه کرد: چاقی کودکان می تواند سلامت نسل آینده را به شدت به خطر اندازد و آموزش و پرورش موظف شد برنامه های مربوطه در این بخش را اجرا نماید که دراین زمینه می توان از سامانه شاد و صدا و سیما استفاده نمود.
شریعتی در آخر اظهار داشت: همین طور درباب تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین نیز گزارشی ارائه شد و با توجه به این که در دو روز در سال قبل خوزستان گرم ترین نقطه زمین شناسایی شد، زنگ خطری برای ماست و بنا شد دستگاه های متولی در این عرصه برنامه ریزی و اقدامات لازم را انجام دهند.


منبع:

1399/08/14
20:56:52
5.0 / 5
1898
تگهای خبر: دانش , دستگاه , سلامت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه