۱۰ سال حبس برای حیوان آزاری در یونان

۱۰ سال حبس برای حیوان آزاری در یونان به گزارش گل سپید در یونان قانونی به تصویب رسیده است كه طبق آن،  حیوان آزاری های شدید جرم شناخته شده و مجازات آن تا ۱۰ سال حبس خواهد بود.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، مجلس یونان به اتفاق آرا به قانونی رای داد که طبق آن حداقل مجازات برای افراد متخلف یک سال حبس و ۵ تا ۱۵ هزار یورو جریمه است. بر طبق این قانون، مسموم کردن، حلق آویز کردن، آتش زدن و قطع کردن اعضای بدن همچون حیوان آزاری های شدید به حساب می آید.
بر اساس گزارش رسانه های محلی، وزیر کشاورزی یونان اظهار داشت: تصویب این قانون هشداری شدید به جامعه به دنبال دو اتفاقی بود که به تازگی رخ داد و خشم عمومی را برانگیخت.
در ماه اکتبر یک موسسه خیریه، سگی را در "کرت" نجات داد که صاحبش متهم است آنرا قطع عضو و حلق آویز کرده است. دامپزشکی که زندگی این سگ را نجات داده است، می گوید: هیچگاه ندیده بودم که حیوانی با چنین جراحات شدیدی زنده بماند.
اواخر ماه اکتبر هم بعد از پیدا کردن سگی که به شکم و سینه اش ضربات مکرر چاقو وارد شده و ریه اش سوراخ شده بود، مردی را در نزدیکی آتن دستگیر کردند.
مطابق قانون جدید، علاوه بر تشدید مجازات ها، تحت پیگرد قرار دادن مرتکبانِ حیوان آزاری هم آسان تر می شود.
به گزارش ایندیپندنت، انگلیس هم در سال ۲۰۱۷ همانند کشورهای کانادا و استرالیا قانون برخورد شدید با حیوان آزاری را به تصویب رساند که طبق آن تا پنج سال حبس در انتظار متخلفان است.
منبع:

1399/08/20
12:08:01
5.0 / 5
1611
تگهای خبر: حیوان , زندگی , كشاورزی , مجاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه