هوای پایتخت برای حساس ها نامطلوب می شود

هوای پایتخت برای حساس ها نامطلوب می شود به گزارش گل سپید برپایه اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت الان در محدوده قابل قبول است اما كاهش كیفیت هوا و تداوم وضعیت نامطلوب طی روز پیشبینی می شود.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، بنا بر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، بامداد امروز (۲۶ آبان ماه) با عنایت به برقراری جو نسبتا پایدار و آرام طی ساعات گذشته همزمان با آغاز تردد خودرو ها، غلظت ذرات معلق افزایش می یابد و در بیشتر مناطق شاهد برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس هستیم.

با تداوم این وضعیت جوی و عدم وزش باد مؤثر طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد و کیفیت هوای بیشتر مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

در شامگاه با افزایش ترافیک و تجمع آلاینده ها انتظار می رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد، هرچند در اواخر وقت امشب (۲۶ آبان ماه) با افزایش تندی باد پراکندگی آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا دورازانتظار نخواهد بود.

صبح فردا (۲۷ آبان ماه) با کاهش تندی باد و همزمان با آغاز تردد خودرو ها، غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق افرایش پیدا خواهد نمود و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد پیشبینی می شود. با حاکمیت جو آرام و پایدار طی روز پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت فردا (۲۷ آبان ماه) پیشبینی می شود تجمع آلاینده ها و افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از تردد خودرو ها سبب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد شود.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۸۰ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۳ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1399/08/26
14:31:03
5.0 / 5
1187
تگهای خبر: آب , باد , تردد , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه