رئیس اداره محیط زیست دامغان:

3 شكارچی كبك در مناطق حیات وحش دامغان دستگیر شدند

3 شكارچی كبك در مناطق حیات وحش دامغان دستگیر شدند به گزارش گل سپید رئیس اداره محیط زیست دامغان از شكار كبك در مناطق حیات وحش این شهرستان اطلاع داد و اظهار داشت: در این راستا سه شكارچی دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.علی آذر پور در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه به دنبال گزارش های واصله در خصوص وجود شکارچی در منطقه نیروهای یگان حفاظت محیط زیست دامغان بلافاصله وارد میدان شدند، اظهار داشت: در عملیات نخست محیط بانان با اشراف اطلاعاتی جامع و کامل توانستند دو شکارچی را در مناطق دامغان دستگیر کنند.
وی اضافه کرد: در بازرسی های اولیه این دو متهم لاشه یک قطعه کبک وحشی همراه با دوقبضه سلاح بادی pcp و مقداری ساچمه کشف و ضبط و متخلفان به مراجع قضائی شهرستان دامغان عرضه شدند.
رئیس اداره محیط زیست دامغان بابیان اینکه طی عملیات دیگری ردپای شکارچی کبک در مناطق این شهرستان مورد شناسایی قرار گرفت، اظهار داشت: محیط بانان در یک عملیات غافلگیرانه توانستند این متخلف را دستگیر کنند.
آذر پور بابیان اینکه این شکارچی یک کبک را شکار کرده بود، در ادامه خاطرنشان کرد: در بازرسی از این متخلف یک قبضه سلاح شکاری دولول و دو تیر فشنگ هم کشف و فرد متخلف به مراجع قضائی شهرستان ارائه شد.
وی بابیان اینکه شکارچیان حیات وحش به پرداخت جریمه نقدی و در بعضی مواقع زندان محکوم می شوند، اضافه کرد: باآنکه این جرایم برای این متخلفان وجود دارد اما باید اذعان داشت که خسارت وارده به محیط زیست به علت شکار قابل جبران نخواهد بود بنابراین از شهروندان درخواست داریم در صورت مواجه با موارد مشکوک حتما آنرا به محیط زیست اطلاع دهند تا پیش از شکار به پرونده رسیدگی شود.


منبع:

1399/09/08
21:25:47
5.0 / 5
1625
تگهای خبر: باد , شكار , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه