هوای پایتخت برای پنجمین روز پی در پی آلوده شد

هوای پایتخت برای پنجمین روز پی در پی آلوده شد گل سپید: برمبنای اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه های حساس امروز (15 آذرماه) است و پیش بینی می شود این شرایط طی روز تداوم داشته باشد.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، بر طبق پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در اولین ساعات امروز (۱۵ آذر ماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی همراه با تداوم پایداری جو و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته کیفیت هوای بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

عدم وزش باد مؤثر طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها را برقرار نخواهد کرد و احتمال می رود کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند همین طور پیش بینی می شود استمرار پایداری و سکون جو تا ساعات پایانی و افزایش ترافیک شامگاهی موجب تجمع آلاینده ها در بیشتر مناطق شود بدین سبب کیفیت هوا در محدوده ناسالم خصوصاً برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

با رشد ناپایداری جو تا بامداد فردا (۱۶ آذر ماه) همراه با احتمال بارش باران تا حدودی شرایط برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد و با وجود آغار تردد خودرو ها بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دورازانتظار نخواهد بود.

حاکمیت ناپایداری جوی طی روز و بارش باران شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهدنمود بدین سبب در اواخر وقت فردا (۱۶ آذر ماه) برقراری وضعیت قابل قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۱۱۵ بود و هوای پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۱۳ است و هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

منبع:

1399/09/15
13:34:40
5.0 / 5
1307
تگهای خبر: باد , بارش , تردد , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه