هوای تهران در وضعیت قرمز

هوای تهران در وضعیت قرمز گل سپید: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، درحال حاضر کیفیت هوای تهران با شاخص میانگین 162 در وضعیت ناسالم برای همه افراد است همین طور کیفیت هوا حدودا در تمامی ایستگاه های سنجش در مناطق مختلف پایتخت در وضعیت قرمز قرار دارد. در این شرایط این شرکت نسبت به خودداری از ترددهای غیرضروری تاکید کرده است.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، بر اساس آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم اکنون کیفیت هوا در ایستگاه های اقدسیه (منطقه ۱)، پونک، پیروزی (منطقه ۱۳)، تربیت مدرس (منطقه ۶)، ستاد بحران (منطقه۷)، شادآباد (منطقه ۱۸)، شریف (منطقه ۲)، شهرداری منطقه ۲۰، شهرداری منطقه ۲، شهرداری منطقه ۴، شهرداری منطقه ۱۰، شهرداری منطقه ۱۱ و شهرداری منطقه ۲۱ ناسالم برای همه افراد است.

علاوه بر این کیفیت هوا در بعضی ایستگاه های دیگر ازجمله شهرداری منطقه ۲۲، پارک رازی (منطقه ۱۱)، پارک سلامت (منطقه ۱۷)، پارک شکوفه (منطقه ۱۴)، پاسداران (منطقه ۳)، دانشگاه تهران (منطقه ۶)، دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱)، شهرداری منطقه ۱۵ و شهرک چشمه (منطقه ۲۲) برای همه افراد ناسالم گزارش شده است.

در این بین اطلاعات تنها دو ایستگاه کیفیت هوا ازجمله ایستگاه شهرداری منطقه ۱۵ و گلبرگ (منطقه ۸) بیان کننده هوای ناسالم برای گروه های حساس هستند.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.
همچنین روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با صدور اطلاعیه ای از اوج گیری آلودگی هوا و قرار گرفتن کیفیت هوای تهران در وضعیت ناسالم برای همه آگاهی داد و از عموم شهروندان درخواست نمود که از ترددهای غیرضروری در سطح شهر اکیداً اجتناب کنند.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا در این اطلاعیه آمده است که شاخص ۲۴ ساعت گذشته کیفیت هوای تهران ۱۶۵ بوده است همین طور از شروع سال جاری امروز (۱۰ دی) نخستین روزی است که به سبب افزایش آلاینده ذرات معلق، شاخص کیفیت هوا به شرایط ناسالم برای همه رسیده و این در شرایطی است که از شروع سال تنها دو روز ( طی روزهای ۲۶ تیر و اول مرداد) شرایط ناسالم برای همه را شاهد بودیم که البته آلودگی هوا طی هر دو روز به سبب افزایش آلاینده «ازن» بود.

براساس این اطلاعیه هم اکنون باتوجه به انباشت آلاینده ها، کیفیت هوا در بیشتر مناطق تهران در محدوده ناسالم قرار دارد و عدم وزش باد مؤثر سبب تجمع آلاینده ها شده است و کیفیت هوا در بیشتر نواحی در وضعیت نامطلوب خواهد ماند همین طور با افزایش ترافیک شامگاهی، تداوم وضعیت ناسالم در بیشتر مناطق تهران دور از انتظار نیست.

روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در آخر اطلاعیه خود مجدد از عموم شهروندان ساکن در ۲۲ منطقه تهران درخواست کرده است که تا جای ممکن - به جز موارد ضروری - از منازل خود خارج نشوند.

منبع:

1399/10/11
00:47:50
5.0 / 5
1122
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , بحران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه