سازمان هواشناسی هشدار داد:

آلودگی هوای كلانشهرها

آلودگی هوای كلانشهرها سازمان هواشناسی نسبت به آلودگی هوای کلانشهرها تا هفته آتی هشدارداد و بر ضرورت خودداری از تردد غیرضروری تاکید نمود.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ با اشاره به تداوم و تشدید پایداری هوا آورده است: افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا فردا (۱۸ دی ماه) برای شهرهای تهران و اصفهان، جمعه (۱۹ دی ماه) برای شهرهای تهران، کرج، قم، اراک و اصفهان و شنبه ( ۲۰ دی ماه) برای شهرهای تهران، کرج، قم و اراک پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی پتانسیل افزایش غلظت آلاینده ها به شرایط ناسالم برای تمامی گروه های سنی و در مناطق پرتردد و در اطراف صنایع آلاینده درون شهری افزایش غلظت آلاینده ها تا شرایط بسیار ناسالم وجود دارد و سازمان هواشناسی نسبت به کاهش تردد خودرو ها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی و کاهش آلاینده ها، تاکید به عدم تردد غیرضروری برای تمام افراد، اجتناب از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز سفارش می کند.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ نیز از پایداری جو توام با سکون هوا در بعضی کلانشهرهای کشور آگاهی داده و آورده است: افزایش غلظت و انباشت آلاینده ها فردا (۱۸ دی ماه) در شهرهای کرج، قزوین، قم و اراک، جمعه (۱۹ دی ماه) در شهرهای قزوین و مشهد، شنبه (۲۰ دی ماه) در شهرهای اصفهان، تبریز و مشهد، یکشنبه (۲۱ دی ماه) برای شهرهای تهران، کرج، قزوین، قم، اراک و اصفهان و دوشنبه (۲۲ دی ماه) برای شهرهای تهران، کرج، قزوین، قم، اراک، اصفهان و تبریز پیش بینی می شود.

پتانسیل رشد شاخص کیفیت هوا تا شرایط ناسالم برای گروه های حساس و در صورت عدم کاهش منابع آلاینده ثابت و متحرک امکان رشد شاخص تا شرایط ناسالم برای تمام گروه ها وجود دارد بدین سبب سازمان هواشناسی نسبت به پرهیز از ترددهای غیر ضروری خصوصاً سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری و ریوی و احتیاط در فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز سفارش می کند.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1399/10/18
23:55:24
0.0 / 5
1300
تگهای خبر: آلودگی , تردد , دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه