پیشبینی اتمام كاداستر اراضی كشور در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰

پیشبینی اتمام كاداستر اراضی كشور در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰ به گزارش گل سپید رئیس سازمان جنگل ها ضمن اشاره به همکاریهای سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: در این شرایط پیشبینی می شود در شش ماهه نخست سال آینده کار کاداستر تمامی اراضی ملی و دولتی در کشور به پایان برسد.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا مسعود منصور در سمینار سراسری کاداستر اراضی ملی و دولتی که بامداد امروز با حضور ذبیح الله خدادادیان - رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور - و مدیران دو مجموعه استانی به روش مجازی در سازمان جنگل ها برگزار شد، اظهار داشت: تا آخر سال جاری دو جلسه هم افزایی با سازمان ثبت برگزار خواهیم کرد و در جلسه پایانی از استان هایی که پیشرفت های چشم گیر و موفقیت آمیز در تثبیت مالکیت دولت و صدور سند داشته باشند مورد تقدیر قرار می گیرند.

رییس سازمان جنگل ها اشاره کرد: حالا با تعاملاتی که بین دو سازمان ثبت و جنگل ها و مراتع وجود دارد فرصت طلایی و استثنایی است و دیگر پذیرفتنی نیست که شاهد کم کاری در بخش اجرای قوانین حدنگاری باشیم.

منصور اشاره کرد: نحوه انجام کاداستر بسیار مهمست که بتواند تداخلات و تعارضاتی که وجود دارد را برطرف کند و از مشکلات مردم با منابع طبیعی بکاهد.

وی در ادامه اظهار داشت: خوشبختانه در زمینه تثبیت مالکیت دولت و صدور سند تک برگی اختلافات آماری زیادی وجود ندارد و الان به پایین ترین سطح خود رسیده است.

رییس سازمان جنگل ها افزود: آنچه را که سازمان ثبت اسناد بعنوان سند صادر کرده و تایید کرده است از این پس مبنای آماری ما قرار می گیرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، معاون وزیر جهاد کشاورزی در این جلسه اعلام نمود: کاداستر جنگل های کشور و اراضی ساحلی تا اختتام امسال به پایان می رسد و مجموع عملکرد طرح ۹در ۹۹ منجر به انتخاب منابع طبیعی برتر استان های کشور می شود.

منبع:

1399/10/25
13:23:15
0.0 / 5
1839
تگهای خبر: جنگل , كشاورزی , مجاز , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه