گزارش گل سپید؛

معاینه فنی موتورسیكلتهای كاربراتوری دردی را دوا نمی كند

معاینه فنی موتورسیكلتهای كاربراتوری دردی را دوا نمی كند بعد از دستور وزارت کشور در خصوص لحاظ کردن نظر سازمان محیط زیست درباره موتورسیکلت های رسوبی، یک کارشناس تنها راه برای ساماندهی این موتورسیکلت های آلاینده را اسقاط آنها برشمرد.


به گزارش گل سپید به نقل از مهر، اواسط آبان ماه امسال، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از طرح ترخیص ۸۳۰ هزار موتورسیکلت رسوبی آگاهی داد و با اعلان اینکه این اقدام گامی در امتداد خدمات دهی به مردم، احقاق حقوق آنان و توسعه سرمایه اجتماعی است، توضیح داد: از ۹۸/۱۲/۲۹ به قبل، موتورسیکلت های رسوبی (از سال ۹۰ تا ۹۸) که در پارکینگ ها هستند با رفع موانع و ایجاد شرایطی خاص ترخیص می شوند. این طرح از همان ابتدا با مخالفت شدید سازمان محیط زیست مواجه گردید. چون موتورسیکلت های فرسوده از عمده ترین منابع انتشار آلاینده ها هستند. حالا پس از گذشت ۴ ماه با اعتراض های صورت گرفته از طرف مسئولان محیط زیست و پیگیری رسانه ها، وزیر کشور طی نامه ای به فرمانده ناجا دستور داده است که در جریان ترخیص موتورسیکلت های رسوبی فرسوده، ضمن لحاظ کردن نظرات محیط زیست، در این خصوص گزارشی ارائه کند.
این دستور پیرو نامه سازمان محیط زیست خطاب به پلیس صادر شده که درخواست توقف اجرای طرح را کرده است. پلیس هم در واکنش به این اعتراضات اعلام نموده است که موافق معاینه فنی موتورسیکلت ها است، اما بهزاد اشجعی کارشناس آلودگی هوا در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه ما از همان ابتدا با این طرح مخالف بودیم اظهار داشت: یکی از بزرگترین چالش های ما در حوزه آلودگی هوا همین موتورسیکلت های کاربراتوری هستند و وقتی به آزادسازی موتورسیکلت های رسوبی اعتراض کردیم گفتند، برای برآورد میزان آلایندگی شان معاینه فنی شوند. ایشان سپس با اعلان اینکه معاینه فنی موتورسیکلت کاربراتوری دردی را دوا نمی کند، اظهار داشت: امکان تقلب در معاینه فنی موتورسیکلت بالاست و پاس کردن معاینه فنی با این شرایط به آسانی امکان پذیر است. این کارشناس آلودگی هوا با تاکید بر اینکه موتورسیکلت های کاربراتوری رسوبی باید حتما اسقاط شوند. اظهار داشت: نامه وزارت کشور به پلیس به صورتی دستور توقف این طرح بود و پلیس هم پیش بینی کرده بود این طرح تا اختتام بهمن اجرا می شود. وی با اشاره به اینکه بر طبق قانون بعد از فراخوان پلیس این کالاهای بلاصاحب به سازمان اموال تملیکی فرستاده می شود، گفت: همه موتورسیکلت های رسوبی باید اسقاط شود و اگر این سازمان مزایده ای برگزار می نماید این مزایده باید با عنوان مزایده اسقاطی باشد. آن هم با نظارت سازمان محیط زیست چون امکان بازگشت این موتورسیکلت ها و ورود دلال ها به این مزایده زیاد است.

1399/11/08
23:32:52
0.0 / 5
1055
تگهای خبر: آب , آلودگی , پارك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه