بارش برف و باران در بیشتر مناطق كشور

بارش برف و باران در بیشتر مناطق كشور به گزارش گل سپید مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور از اواخر وقت فردا (۱۶ بهمن) از بارش برف و باران در بیشتر مناطق اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: طی امروز و فردا (۱۵ و ۱۶ بهمن) در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما، افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیشبینی می شود.

وی ضمن اشاره به اینکه از اواخر وقت فردا (۱۶ بهمن) با ورود سامانه بارشی بارش همراه با کاهش نسبی دما در غرب و برخی نقاط شمال غرب شروع می شود، اظهارکرد: بارش طی روز جمعه (۱۷ بهمن) در غرب کشور، دامنه های زاگرس مرکزی و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و غربی و برخی نقاط شمال غرب ادامه خواهد داشت. طی روزهای شنبه و یکشنبه (۱۸ و ۱۹ بهمن) هم بارش در این مناطق تشدید می شود و گستره آن سواحل دریای خزر بخصوص سواحل غربی، جنوب غرب و شمال شرق کشور را هم فرا می گیرد.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه طی روز دوشنبه (۲۰ بهمن) این سامانه در شرق سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور فعال است و به تدریج از کشور خارج می شود، اظهارکرد: طی این مدت در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش به شکل برف است و در غرب و جنوب غرب کشور بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد خواهد بود. در مناطق مستعد هم بارش تگرگ دور از انتظار نیست.

به گفته ضیاییان باتوجه به همراهی جریانات جنوبی با این سامانه بارشی، بارش باران در دامنه رشته کوه های البرز مرکزی و غربی و زاگرس مرکزی و شمالی باعث ذوب برف موجود و افزایش روان آب در مناطق کوهپایه ای می شود.

وی در ادامه اظهار نمود: دمای هوا از روز جمعه (۱۷ بهمن) در شمال غرب و غرب بین 5 تا 8 درجه سانتیگراد و از روز شنبه (۱۸ بهمن) در سواحل دریای خزر بین 6 تا ۱۰ درجه سانتیگراد و از روز یکشنبه (۱۹ بهمن) در شمال شرق، شرق و بخش هایی از جنوب شرق و مرکز کشور بین 6 تا 8 درجه سانتیگراد کاسته می شود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دور روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۱۶ بهمن) صاف همراه با غبار محلی، در بعد ازظهر افزایش ابر با حداقل دمای 6 و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۱۷ بهمن) هم نیمه ابری تا ابری همراه با غبار صبحگاهی، در بعد ازظهر وزش باد و بارش باران با حداقل دمای 6 و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
1399/11/15
18:15:56
0.0 / 5
978
تگهای خبر: آب , آسمان , باد , بارش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه