هوای پایتخت برای حساس ها ناسالم می باشد

هوای پایتخت برای حساس ها ناسالم می باشد گل سپید: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت امروز (16 بهمن ماه) در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس خواهد بود. این در حالیست که بهبود کیفیت هوا طی فردا دور از انتظار نیست.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آنست که در صبحگاه امروز (۱۶ بهمن ماه) کیفیت هوای بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از حاکمیت جو آرام و پایدار و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

طی روز نیز عدم وزش باد مؤثر پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. این شرایط جوی تا اواخر وقت تداوم دارد، بدین سبب پیش بینی می شود با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده شود و در بیشتر مناطق پایتخت، کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

صبح فردا (۱۷ بهمن ماه) با رشد نسبی ناپایداری جوی، وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و نیز کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل تاحدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد و انتظار می رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار بگیرد.

افزایش تدریجی ناپایداری جوی، رشد ابرناکی و همین طور افزایش تندی باد طی روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهدنمود. شایان ذکر است با حاکمیت شرایط جوی مساعد تا ساعات پایانی فردا (۱۷ بهمن ماه) همراه با احتمال بارش، برقراری وضعیت قابل قبول کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۳۶ بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۳۵ است و هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

انتهایی پیاممنبع:

1399/11/16
23:26:34
0.0 / 5
1092
تگهای خبر: باد , بارش , تردد , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه