بارش برف و باران در 16 استان طی امروز

بارش برف و باران در 16 استان طی امروز به گزارش گل سپید مدیرکل پیشبینی و اخطار صریح سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور و بارش در 16 استان طی امروز (28 بهمن ماه) اظهار داشت: پیامد ورود این سامانه بارشی بارش باران و برف، وزش باد شدید، کاهش دما، در ارتفاعات بارش برف، در مناطق جنوبی کشور وقوع رگبار و رعد وبرق و در مناطق مستعد بارش تگرگ خواهد بود.صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا اضافه کرد: برمبنای آخرین خروجی مدلهای هواشناسی امروز(۲۸ بهمن ماه) سامانه بارشی از مرزهای غربی وارد کشور می شود و تعدادی از مناطق استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان، غرب مازندران، قزوین، البرز و ارتفاعات تهران، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، شمال مرکزی، ایلام و ارتفاعات خوزستان را را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی در ادامه اظهار داشت: فردا (۲۹ بهمن ماه) با تقویت و گسترش سامانه بارشی در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان، مازندران، قزوین، البرز، تهران، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام خوزستان و برخی مناطق کهگیلویه و بویراحمد بارش رخ خواهد داد.

به گفته ضیائیان پنج شنبه (۳۰ بهمن ماه) گستره فعالیت این سامانه بارشی در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز، مرکز، شمال شرق، جنوب غرب، جنوب، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی و ارتفاعات کرمان خواهد بود.

وی افزود: جمعه (اول اسفند ماه) در بعضی مناطق نوار شمالی کشور، شمال شرق، دامنه های زاگرس جنوبی و ارتفاعات کرمان بارش پراکنده رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: شنبه (۲ اسفند ماه) سامانه بارشی جدیدی از مرزهای غربی به کشور وارد و در شمال غرب، غرب، غرب سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پیش بینی می شود.

وی افزود: طی امروز و فردا (۲۸ و ۲۹ بهمن ماه) در غرب و جنوب غرب و در چهارشنبه و پنجشنبه (۲۹ و ۳۰ بهمن ماه) علاوه بر این نواحی در مرکز، شرق و شمال شرق وزش باد شدید پیش بینی می شود و در بعضی نقاط خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست.

ضیاییان در ادامه اظهار داشت: طی امروز و فردا( ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه) وزش باد گرم جنوبی در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل احتمال ذوب برف و وقوع بهمن در دامنه ها و ارتفاعات را به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به کاهش دما در کشور اظهار نمود: روز پنج شنبه (۳۰ بهمن ماه) در نیمه غربی و روز جمعه (اول اسفندماه) در نیمه شرقی کشور کاهش محسوس دما رخ می دهد و این کاهش دما حدود ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد خواهد بود.

به گفته وی از چهارشنبه تا یکشنبه ( ۲۹ بهمن ماه تا ۳ اسفندماه) خلیج فارس و دریای خزر مواج پیش بینی می شود.

ضیائیان در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان پایتخت فردا (۲۹ بهمن ماه) ابری همراه با وزش باد و در بعضی ساعات بارش باران و احتمال وزش باد شدید با بیشترین و کمترین دمای ۱۹ و ۱۲ درجه سانتیگراد و پنجشنبه (۳۰ بهمن ماه) ابری همراه با وزش باد، در بعضی ساعات بارش باران و گاهی وزش باد شدید با بیشترین و کمترین دمای ۱۴ و ۱۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع:

1399/11/28
21:27:23
0.0 / 5
945
تگهای خبر: آسمان , باد , بارش , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه