هوای اصفهان بر مدار نارنجی آلودگی هوا

هوای اصفهان بر مدار نارنجی آلودگی هوا به گزارش گل سپید مدیر امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست اظهار داشت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان بامداد امروز با شاخص ۱۴۵ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.بابک صادقیان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت بامداد امروز دوشنبه - ۲۵ اسفند - با میانگین ۷۰ در وضعیت قابل قبول (سالم) به ثبت رسید در حالیکه در اولین ساعات امروز شاخص کیفی هوای این کلانشهر افزایش یافت و الان با میانگین ساعتی ۱۴۵ بر مدار (نارنجی) ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
وی ضمن اشاره به وضعیت هوا در ایستگاه های سنجش دائم آلودگی شهر اصفهان، اضافه کرد: کیفیت هوا بامداد امروز در میدان احمدآباد با شاخص ۱۴۸، میدان انقلاب با شاخص ۱۰۹، خیابان پروین با شاخص ۱۲۸، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۴۵، خیابان های رودکی و کاوه با شاخص ۱۲۲ و کردآباد با شاخص ۱۳۴ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.
مدیر امور آزمایشگاه های محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه کیفیت هوا تنها در دو ایستگاه رهنان و خیابان میرزاطاهر در شرایط سالم می باشد، افزود: شاخص ها در ایستگاه های خیابان استانداری با میانگین ۱۸۰، خیابان فرشادی با میانگین ۱۵۴، میدان فیض با شاخص ۱۵۷ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۵۵ وضعیت (قرمز) ناسالم برای عموم شهروندان را نشان داده است.
صادقیان ضمن اشاره به کیفیت هوای شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان نیز، اظهار داشت: امروز شاهین شهر با میانگین ۶۱ و شهر سجزی با میانگین ۹۱ در شرایط سالم است؛ همینطور داده های ایستگاههای سنجش کیفی هوا در شهرهای خمینی شهر، نجف آباد، کاشان و منطقه دولت آباد در دسترس نیست.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1399/12/27
11:42:05
0.0 / 5
803
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه