هوای بهاری اصفهان ناسالم می باشد

هوای بهاری اصفهان ناسالم می باشد به گزارش گل سپید کارشناس امور آزمایشگاه هوا اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: هوای این کلان شهر در بامداد چهارمین روز فروردین با شاخص 130 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت بامداد امروز چهارشنبه - چهارم فروردین - با میانگین ۷۵ در وضعیت قابل قبول ثبت گردید و کیفیت هوای این شهر در اولین ساعات امروز نیز با شاخص ۱۳۰ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.

وی با اشاره به وضعیت هوا در ایستگاه های سنجش دائم آلودگی شهر اصفهان، افزود: الان میدان احمدآباد با شاخص ۱۴۸، خیابان استانداری و کردآباد با شاخص ۱۰۸، خیابان باهنر با شاخص ۱۴۶، خیابان های کاوه و پروین با شاخص ۱۲۹، خیابان رودکی با شاخص ۱۰۲ و خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۳۲ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه های حساس است.
کارشناس امور آزمایشگاه هوا اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اعلان اینکه فاکتورهای کیفی هوا در ایستگاه پر تردد بزرگراه خرازی با شاخص ۱۶۵ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان است، اظهار داشت: فاکتورهای کیفی هوا بامداد امروز در ایستگاه رهنان با میانگین ۷۸ و میرزا طاهر با میانگین ۹۵ وضعیت (زرد) سالم را نشان میدهد.
مزارع با اشاره به کیفیت هوای شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان نیز، اظهار داشت: امروز هوای شاهین شهر با میانگین ۸۸، شهر سجزی با میانگین ۹۴ و مبارکه با میانگین ۷۴ در وضعیت قابل قبول است؛ همین طور داده های ایستگاههای سنجش کیفی هوا در شهرهای خمینی شهر، نجف آباد، کاشان و منطقه دولت آباد در دسترس نیست.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/01/05
16:22:09
5.0 / 5
1075
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه