افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در تهران

افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در تهران به گزارش گل سپید بر مبنای اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت درحال حاضر در شرایط قابل قبول است اما به تدریج تا بامداد فردا (۱۰ اردیبهشت) بر غلظت آلاینده ها افزوده می شود.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، برپایه پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران طی بامداد امروز (۹ اردیبهشت) کیفیت هوا در بیشتر مناطق تهران به علت وزش باد موثر و پراکندگی آلاینده ها در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.
از سویی دیگر به تدریج با رشد ناپایداری جوی در طول روز و وزش باد موثر شرایط مساعد جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم می شود.
بر این اساس، این شرایط جوی تا ساعات پایانی ادامه دارد و با وجود افزایش حجم ترافیک شامگاهی، برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق تهران دور از انتظار نیست.
طی بامداد فردا (۱۰ اردیبهشت) هم با کاهش تندی باد در پاره ای از مناطق پرتردد افزایش غلظت آلاینده ها سبب کاهش کیفیت هوا می شود و حاکمیت جو به نسبت آرام در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود می کند. هرچند در بعضی ساعات بعد ازظهر احتمال رشد ابر و رگبار پراکنده وجود دارد.
بر این اساس با وزش باد موثر تا اواخر وقت فردا، برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.
بر مبنای اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۷۷ در شرایط قابل قبول قرار داشت و کیفیت هوای الان هم با شاخص میانگین ۷۲ همچنان در شرایط قابل قبول است.
منبع:

1400/02/09
12:46:03
5.0 / 5
780
تگهای خبر: باد , تردد , رگبار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه