هوای تهران امروز قابل قبول است

هوای تهران امروز قابل قبول است گل سپید: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، کیفیت هوا در بامداد امروز (پنجشنبه 23 اردیبهشت ماه) در محدوده قابل قبول است.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آنست که در صبحگاه روز پنجشنبه (۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل، ناپایداری جوی و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته است. به تدریج با افزایش ناپایداری جوی در طول روز همراه با وزش باد شدید و در بعضی ساعات همراه با رگبار پراکنده شرایط مساعد جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد، هرچند احتمال گسیل گردوخاک در مناطق مستعد و نیز افزایش تولید و غلظت آلاینده ازن و به تبع آن کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت.
وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی پنجشنبه ادامه خواهد داشت و باوجود افزایش حجم ترافیک شامگاهی برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.
در بامداد روز جمعه (۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰) کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل و وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته سبب برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق خواهد شد. حاکمیت ناپایداری جوی در ضمن روز و افزایش تندی باد و رگبار پراکنده سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، هرچند در بعضی ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن وجود خواهد داشت. شایان ذکر است با برقراری شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت جمعه، کاهش غلظت آلاینده ها و وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.
به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۸ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۱ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
منبع:

1400/02/24
13:08:29
5.0 / 5
842
تگهای خبر: باد , تردد , خاك , رگبار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه