افزایش غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق تهران

افزایش غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق تهران گل سپید: برمبنای اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران درحال حاضر کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول است اما پیش بینی می شود که به تدریج بر غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق تهران افزوده شود.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، بر طبق پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا طی بامداد امروز (۲ خرداد) کیفیت هوا در مناطق پرتردد تهران به سبب شرایط مساعد جوی و پراکندگی آلاینده ها در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

در طول روز نیز بر تندی باد افزوده می شود و شرایط مناسب را برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می آورد. با این وجود وزش باد به نسبت شدید در بعضی ساعات بعد ازظهر سبب گسیل گرد و خاک از مناطق مستعد می شود و کاهش نسبی کیفیت هوا را به دنبال دارد.

با کاهش تندی باد تا اواخر وقت امروز و افزایش حجم ترافیک، افزایش غلظت آلاینده ها و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در پاره ای از مناطق پرتردد پیش بینی می شود.

تداوم این شرایط جوی تا بامداد فردا (۳ خرداد) همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی، افزایش غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد را به دنبال دارد.

به تدریج با رشد ناپایداری جوی در طول روز و وزش باد موثر شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می شود همین طور با وزش باد موثر تا اواخر وقت فردا پراکندگی آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نیست.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۶۸ در وضعیت قابل قبول قرار داشت و کیفیت هوای اکنون نیز با شاخص میانگین ۷۴ همچنان در وضعیت قابل قبول است.

منبع:

1400/03/02
21:45:00
5.0 / 5
604
تگهای خبر: باد , تردد , خاك , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه