باغ وحش صفه اصفهان نقاهتگاه حیوانات می شود

باغ وحش صفه اصفهان نقاهتگاه حیوانات می شود باغ وحش صفه با دستور شهردار اصفهان به نقاهتگاه و پناهگاه حیوانات تبدیل می شود.به گزارش گل سپید به نقل از مهر، قدرت الله نوروزی، شهردار اصفهان در نامه ای به معاون خدمات شهری تبدیل باغ وحش صفه به نقاهتگاه را ابلاغ نمود.
بر این اساس این پناهگاه برای نگهداری از حیوانات بی سرپناه گم شده و یا رها شده که در صورت بلاتکلیف بودن وضعیت ادامه حیات ندارند و امکان نگهداری آنها در پناهگاه موجود در شهر اصفهان نیست (مانند برخی حیوانات وحشی و دیگر گونه ها که بعضاً در مجموعه های قاچاق کشف و تحویل شهرداری می شوند) تا زمان نیاز به این فضا فعال است.
در این ابلاغیه خرید هر گونه جدید از حیوانات برای باغ وحش ممنوعست و اقدامات لازم برای انتقال سریع گونه های جانوری به سایر مکان های نگهداری که برای ادامه حیات و حفظ حقوق آنها مناسب باید فراهم گردد.
تعیین تکلیف باغ وحش صفه اصفهان یکی از مطالبات دوستداران محیط زیست و دوستداران حیوانات بوده است.
در نامه شهردار اصفهان آمده است؛
" با توجه به این که همیشه برآن بوده ایم تا در این دوره مدیریت شهری برمبنای صداقت و پوشانیدن جامه عمل به وعده های داده شده و پاسخگویی مطالبات شهروندان و شهرنشینان اصفهان عمل نمائیم، به سبب این دستور برمبنای مطالبات مردمی و فعالان حقوق حیوانات، تبدیل باغ وحش صفه اصفهان به نقاهتگاه و پناهگاه حیوانات اعلام و ابلاغ می گردد.
این پناهگاه برای نگهداری از حیوانات بی سرپناه گمشده و یا رها شده که در صورت بلاتکلیف بودن وضعیت ادامه حیات ندارد و امکان نگهداری آنها در پناهگاه موجود در شهر نیست (مانند حیوانات وحشی و دیگر گونه ها که بعضاً در مجموعه های قاچاق کشف و تحویل شهرداری می شود) تا زمان نیاز به این فضا فعال خواهد بود.
بر این اساس لازم است این اقدامات در دستور کار قرار گیرد:
۱- منع خرید هر گونه جدید از حیوانات برای باغ وحش
۲- تلاش و اقدام لازم برای انتقال سریع گونه های جانوری به سایر مکان های نگهداری که برای ادامه حیات و حفظ حقوق آنها مناسب باشد."
به گزارش گل سپید به نقل از مهر، باغ وحش صفه در پارک کوهستانی به همین نام در جنوب غرب کلانشهر اصفهان واقع شده است. اکنون بیش از ۳۱۸ حیوان از ۳۷ گونه زیستی در باغ وحش پنج هزار هکتاری صفه نگهداری می شوند و سالانه شمار آنها به سبب زاد آوری افزایش می یابد، ۹۰ درصد حیوانات این باغ وحش اهلی و ۱۰ درصد وحشی هستند و در بین آنها گونه های در معرض خطر انقراض نیز دیده می شود.1400/03/21
11:42:44
5.0 / 5
523
تگهای خبر: باغ , پارك , حیوان , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه