وضعیت آسمان امروز تهران

وضعیت آسمان امروز تهران به گزارش گل سپید از امروز تا یکشنبه (۲۷ تا ۳۰ خرداد) آسمانی صاف تا کمی ابری در استان تهران پیشبینی می شود. با این وجود حاکمیت جو نسبتا آرام و حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن و احتمال افزایش غلظت این آلاینده و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی نقاط پایتخت هم طی امروز وجود خواهد داشت.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، بر مبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی چهار روز آینده وضعیت جوی استان تهران، آسمانی صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات وزش باد، در ارتفاعات استان در ساعات بعداز ظهر گاهی با افزایش موقت ابر پیشبینی می شود.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آن حکایت می کند که در صبحگاه امروز (۲۷ خرداد ماه) کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ی ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر است.

حاکمیت جو نسبتا آرام طی روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود. همینطور با عنایت به حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» در بعضی مناطق افزایش غلظت این آلاینده سبب کاهش کیفیت هوا در ساعات بعدازظهر خواهد شد. عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت هم سبب انباشت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق می شود و وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر مناطق بخصوص مناطق پرتردد پیشبینی می شود.

افزایش تندی باد تا بامداد فردا (۲۸ خرداد ماه) و کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول خواهد شد. طی روز به تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد که شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، باآنکه در بعضی ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده «ازن» می تواند در بعضی مناطق سبب کاهش کیفیت هوا شود.

با کاهش تندی باد تا اواخر وقت فردا (۲۸ خرداد ماه) و در ساعات همراه با ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت نامطلوب در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۰۴ بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۹ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/03/28
13:54:43
5.0 / 5
645
تگهای خبر: آسمان , باد , تردد , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه