افزایش سطح آب دریاها، زندگی بیش از ۴۱۰ میلیون نفر را در جهان تهدید خواهدنمود

افزایش سطح آب دریاها، زندگی بیش از ۴۱۰ میلیون نفر را در جهان تهدید خواهدنمود گل سپید: کارشناسان پیش بینی کرده اند که زندگی بیش از 410 میلیون نفر در جهان به سبب بالا آمدن سطح آب دریاها با خطر جدی مواجه خواهد شد.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: حداکثر ۴۱۰ میلیون نفر در مناطقی با ارتفاع کمتر از دو متر از سطح دریا زندگی می کنند و در صورتی که انتشار گازهای گلخانه ای کاهش پیدا نکند، در معرض خطر افزایش سطح آب دریا قرار دارند.
این بررسی نشان میدهد که هم اکنون ۲۶۷ میلیون نفر در سراسر جهان در مناطقی زندگی می کنند که ارتفاع آن از سطح دریا کمتر از دو متر است.
پژوهشگران پیش بینی کرده اند که تا سال ۲۱۰۰ با یک متر افزایش سطح آب دریا و وضعیت رشد جمعیت، تعداد افرادی که در مناطقی با ارتفاع کمتر از دو متر از سطح دریا زندگی می کنند به ۴۱۰ میلیون نفر افزایش می یابد.
نقشه های آنان نشان داد که ۶۲ درصد از زمینهای در معرض خطر بیشتر در مناطق گرمسیری متمرکز شده اند و اندونزی با بیشترین میزان خطر در سراسر جهان مواجه می باشد. این پیش بینی ها نشان میدهد در آینده این خطر بیشتر است و ۷۲ درصد جمعیت مناطق گرمسیری و ۵۹ درصد مناطق گرمسیری آسیا با خطر مواجهند.
به گزارش گل سپید به نقل از روزنامه گاردین، پژوهشگران هلندی اظهار داشتند: درحالیکه نتایج این تحقیق قطعی نیست اما لازم است برای پیشگیری طولانی مدت از خطر سیل بر مناطق استوایی تمرکز بیشتری شود.
منبع:

1400/04/09
18:43:23
5.0 / 5
12896
تگهای خبر: آب , دریا , زندگی , گلخانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه