اعلام فراخوان سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست

اعلام فراخوان سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست به گزارش گل سپید سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست با هدف شناسایی استعدادهای زیست محیطی برگزار می گردد.


به گزارش گل سپید به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حقاظت محیط زیست، هاله سهراب زاده سرپرست دفتر پژوهش و توسعه فناوری سازمان محیط زیست اظهار داشت: متقاضیان در زمینه های مختلفی چون اطلاع رسانی، پژوهش، اكتشافات و اختراعات زیست محیطی و فعالیت های اجتماعی نسبت به تكمیل و ارسال مستندات اقدام نمایند.
وی با اشاره به اینكه بروز بحران های محیط زیستی در سال های اخیر انسان را بر آن داشته تا با تاكید بر علم، فناوری، ظرفیت جوامع بومی و مشاركت مردمی در جهت كاهش و رفع مسایل به وجود آمده گام بردارد، اظهار داشت: از این رو انجام هر گونه اقدامی كه سبب افزایش آگاهی و تولید انگیزه برای حفظ محیط زیست شود بسیار مهم و موثر خواهد بود.
وی اضافه كرد: در همین راستا و به جهت افزایش مشاركت همگانی در حفاظت از محیط زیست این سازمان از سال 1379 اقدام به برگزاری جایزه ملی محیط زیست كرده و با استناد به ماده 46 آیین نامه اجرایی قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست و مصوبه مورخ 23 دی ماه 1377 شورای عالی حفاظت محیط زیست از فعالیت های ارزشمند افراد حقیقی و حقوقی حافظ محیط زیست قدردانی می كند.
سهراب زاده خاطرنشان كرد: ابداعات، اختراعات و طرح های بارز برای جلوگیری از آلودگی یا تخریب محیط زیست، خلاقیت ها و ابتكارات بارزی كه باعث كاهش موثر هزینه های جلوگیری از آلودگی و تخریب محیط زیست شده، ارائه طرح ها و پروژه های كاربردی و قابل اجرا كه باعث نجات گونه های كمیاب و در معرض خطر انقراض گیاهان و جانوران و یا احیای یك زیستگاه پرارزش درحال تخریب شده همچون محور های مصوب سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست است.
وی اضافه كرد: همینطور مطالعات و تحقیقات علمی پرارزش و موثر در زمینه پیشگیری از آلودگی و تخریب محیط زیست، اعطاء كمك های قابل توجه و تولید امكانات موثر مادی و معنوی برای حفظ محیط زیست، ارائه خدمات ارزشمند و فعالیت های برجسته و نتیجه بخش در مورد ارتقای سطح دانش و بینش زیست محیطی جامعه، فداكاری و از خودگذشتگی و تلاش بیش از اندازه انتظار به منظور جلوگیری از وقوع حوادث ناشی از بروز بحران های زیست محیطی و ممانعت از به خطر افتادن سلامت مردم در این مواقع، یا جلوگیری از نابودی و تخریب اكوسیستم های ویژه و منابع طبیعی پرارزش و گونه های جانوری و گیاهی در معرض خطر قریب الوقوع از دیگر محورهای مصوب دریافت جایزه ملی محیط زیست است.
سهراب زاده خاطرنشان كرد: متقاضیان باید مدارك لازم را حداكثر تا تاریخ 20 بهمن 1396 به دبیرخانه علمی جایزه ملی محیط زیست ارسال نمایند.


 

1396/10/04
00:07:05
5.0 / 5
5193
تگهای خبر: آلودگی , گیاه , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه