رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان:

آتش سوزی در مناطق مرزی مریوان همچنان ادامه دارد

آتش سوزی در مناطق مرزی مریوان همچنان ادامه دارد کردستان رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان اعلام نمود که آتش سوزی در منطقه دولابی و دره وران مریوان با وجود تلاش نیروهای منابع طبیعی، انجمن های مردمی و مردم همچنان ادامه دارد.


آزاد نامداری بعدازظهر امروز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اعلان اینکه مساحت دقیق جنگل های سوخته به سبب ادامه آتش سوزی در دست نیست اظهار نمود که آتش سوزی منطقه دره وران چهارمین روز خودرا پشت سر می گذارد و هرچند این آتش مهار شده اما بعد از مدتی به سبب وزش باد و انتقال تکه های زغال باردیگر آتش شعله ور شده است.
وی افزود که آتش سوزی منطقه دولابی سومین روز خودرا پشت سر می گذارد که در منطقه صفر مرزی و در محدوده میدان مین و مناطق پاکسازی نشده واقع شده است اما با این وجود عملیات اطفاء حریق ادامه دارد.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان اشاره کرد که حدود ۳۰ نفر نیروی اداره منابع طبیعی از مریوان و سنندج در حال جدال با آتش سوزی هستند و علاوه بر این نیروهای مردمی و انجمن های محیط زیستی همراه با محیطبانان در امر مهار آتش جنگل های مریوان مشارکت داشته اند.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان عنوان نمود که به سبب این که هر دو منطقه دولابی و دره وران در نقاط صفر مرزی واقع شده اند و اجازه چرا به دامداران در این منطقه داده نشده پوشش گیاهی در جنگلها رشد زیادی داشته و این مساله سرعت سرایت آتش را دوچندان کرده است.
وی ادامه داد که امکاناتی بیل، شن کش، دمدنده و فلاکس بک در مهار آتش سوزی مریوان استفاده شده که به سبب حجم زیاد آتش امروز تقاضای بالگرد شده که ۶ مرحله از آن در خاموش کردن آتش سوزی هر دو منطقه استفاده شده است.
نامداری با اعلان اینکه علت ۹۸ درصد آتش سوزی های مریوان عامل انسانی داشته و عمدی بوده است، اشاره کرد که به سبب شرایط توپوگرافی منطقه دولابی و دره وران، مهار آتش تنها بوسیله نیروی انسانی امکان پذیر است بعد از تمامی مردم روستاهای منطقه و مردم دلسوز تقاضا داریم با محیطبانان همیاری و همکاری لازم را داشته باشند.1400/04/12
23:22:58
5.0 / 5
367
تگهای خبر: آب , آتش سوزی , باد , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه