در گزارش گل سپید عنوان شد؛

افزایش ۲۰ درصدی حریق در عرصه های جنگلی مازندران

افزایش ۲۰ درصدی حریق در عرصه های جنگلی مازندران فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران- ساری با اشاره به افزایش 20 درصدی حریق سال جاری در عرصه های طبیعی از مردم و گردشگران خواست تا نسبت به صیانت از عرصه ها جدیت داشته باشند.سرهنگ مجید ذکریایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه میزان آتشسوزی در جنگل های استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد رشد یافته است، کاهش میزان بارندگی ها و بی احتیاطی گردشگران را همچون علل رشد حریق در عرصه های جنگلی یاد کرد.
وی با اظهار این که سه هزار کیلومتر مرز مشترک بین اراضی جنگلی و جلگه ای داریم، اظهار داشت: در بعضی موارد به علت عدم رعایت مسائل ایمنی، عرصه های جنگلی گرفتار حریق و صدمه شده است.
وی با عنوان این که بیشترین میزان آتشسوزی در شرق استان و بهشهر بوده است، دلیل آنرا پوشش جنگلی و حجم بالای ورود گردشگران ذکر کرد و اظهار داشت: اقدامات پیشگیرانه ای برای حفظ عرصه ها و مقابله با حریق انجام شده است.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران - ساری خاطرنشان کرد: با عنایت به اخطارهای هواشناسی و زمان برداشت برنج، هشدارهای لازم به نیروها و شرکتهای زیر پوشش داده شده است تا برای مقابله با حریق آمادگی لازم داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: تلاش کردیم نسبت به تجهیز خودرو ها و آبگیری آن اقدام نماییم تا در صورت نیاز نسبت به انجام عملیات اقدام داشته باشیم.
سرهنگ ذکریایی ضمن اشاره به پیشبینی افزایش دما از مردم و گردشگران خواست تا موارد ایمنی را در دستور کار قرار دهند و از کشاورزان هم خواست تتا از آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی پرهیز کنند.
وی افزود: امسال بیشتر از ۳۰ فقره حریق در عرصه های طبیعی زیر پوشش رخ داده است.

1400/05/12
12:50:55
5.0 / 5
174
تگهای خبر: آب , بارندگی , جنگل , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه