وزش باد نسبتا شدید در استان تهران

وزش باد نسبتا شدید در استان تهران گل سپید: افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید در استان تهران و افزایش غلظت آلاینده «ازن» و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد پایتخت پایتخت طی امروز (20 مرداد) پیش بینی می شود.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی استان تهران طی چهار روز آینده، آسمانی صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات همراه با افزایش ابر و در بخش های جنوبی گاهی با وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می شود.

بنابر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بامداد امروز (۲۰ مرداد ماه) کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر است.

این شرایط جوی طی روز ادامه خواهد داشت و تاحدودی پراکندگی آلاینده ها را محدود می کند، همین طور با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» افزایش غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پیش بینی می شود. افزایش تدریجی تندی باد و رشد ناپایداری جوی تا اواخر وقت موجب کاهش غلظت ذرات معلق می شود و برقراری وضعیت قابل قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

کاهش تندی باد تا بامداد فردا (۲۱ مرداد ماه) موجب افزایش غلظت آلاینده ها خواهد شد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. عدم وزش باد مؤثر طی روز موجب تجمع آلاینده ها می شود، علاوه براین افزایش غلظت آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق را به دنبال خواهد داشت.

با تداوم این شرایط جوی تا شامگاه فردا (۲۱ مرداد ماه) همراه با افزایش ترافیک پیش بینی می شود که کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد، هرچند در ساعات پایانی بر تندی باد افزوده خواهد شد و تاحدودی پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهدنمود.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی اکسید نیتروژن» با میانگین ۸۷ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۹ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/05/21
00:38:12
5.0 / 5
322
تگهای خبر: آسمان , باد , تردد , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه