گزارش هواشناسی؛

رگبار و رعدوبرق در بعضی نقاط کشور از هفته آینده

رگبار و رعدوبرق در بعضی نقاط کشور از هفته آینده گل سپید: مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به رگبار و رعدو برق در بعضی نقاط کشور، از کاهش نسبی دما و آسمانی صاف در غالب نقاط طی هفته آینده اطلاع داد.به گزارش گل سپید به نقل از مهر، صادق ضیائیان اظهار نمود: رشد ابر، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت طی امروز و فردا (۲۱ و ۲۲ مرداد) در استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، اردبیل، زنجان، ارتفاعات رشته کوه البرز در استانهای قزوین، البرز، تهران و همینطور در بعضی نقاط هرمزگان، جنوب استانهای سیستان و بلوچستان، کرمان و فارس بخصوص در ساعات بعدازظهر و اوایل شب پیشبینی می شود.
وی در ادامه ضمن بیان این که شنبه (۲۳ مرداد) در اغلب مناطق کشور آسمانی صاف همراه با وزش باد مورد انتظار است، اظهار داشت: طی این روز تنها در مناطقی از شمال غرب کشور، ارتفاعات البرز مرکزی، برخی نقاط هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب شرق فارس بخصوص در ساعات بعدازظهر رشد ابر، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید انتظار می رود.
به گفته مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی، یکشنبه و دوشنبه (۲۴ و ۲۵ مرداد) در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، مازندران، گیلان، شمال سمنان و ارتفاعات شرقی استان تهران افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می دهد. همینطور در سایر مناطق کشور آسمان آفتابی خواهد بود.
ضیائیان ضمن اشاره به افزایش نسبی دما در جنوب غرب و جنوب کشور طی دو روز آینده، اظهار نمود: از آغاز هفته آینده در غالب نقاط کشور کاهش نسبی دما پیشبینی می شود که کاهش دما در شمال شرق کشور و سواحل دریای خزر طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه (۲۴ تا ۲۶ مرداد) حدود ۴ تا ۶ درجه خواهد بود.
وی افزود: طی پنج روز آینده در بعضی نقاط شمال شرق و شرق کشور بخصوص در منطقه زابل وزش باد شدید رخ می دهد که گاهی با خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا همراه خواهد بود. همینطور در ساعات بعدازظهر روزهای شنبه و یکشنبه (۲۳ و ۲۴ مرداد) در جنوب غرب کشور به جهت وزش باد شدید در بعضی نقاط احتمال تشکیل گردوخاک وجود دارد.
مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۲۲ مرداد) صاف همراه با وزش باد، در ساعات بعدازظهر قسمتی ابری و در اواخر وقت همراه با وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۸ سانتیگراد و طی روز شنبه (۲۳ مرداد) هم صاف تا قسمتی ابری و همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
ضیائیان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا (۲۱ و ۲۲ مرداد) اهواز با بالاترین دمای ۴۹ و ۵۰ درجه سانتیگراد گرم ترین و اردبیل با بیشینه دمای ۳۱ درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استانهای کشور هستند.


منبع:

1400/05/23
21:52:36
5.0 / 5
175
تگهای خبر: آسمان , باد , خاك , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه