کیفیت هوای اصفهان در ۱۱ ایستگاه قرمز و نارنجی است

کیفیت هوای اصفهان در ۱۱ ایستگاه قرمز و نارنجی است کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص آلودگی هوای این کلانشهر با میانگین 119 برای پنجمین روز پی در پی در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: بر طبق داده های ایستگاه های پایش، کیفیت هوا در میدان احمدآباد با شاخص ۱۴۸، خیابان استانداری با شاخص ۱۲۳، خیابان باهنر با شاخص ۱۳۵، پروین با شاخص ۱۲۰، خیابان جی با شاخص ۱۰۱، رهنان با شاخص ۱۰۹، فرشادی با شاخص ۱۱۳، میدان فیض با شاخص ۱۱۳، کاوه با شاخص ۱۲۰ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۲۹ برای گروه های حساس ناسالم می باشد.
وی با اعلان اینکه پنج ایستگاه پایش هوا در خیابان های رودکی، دانشگاه، باغ غدیر، کردآباد و دولت آباد از مدار خارج است، اضافه کرد: وضعیت کیفی هوا در بزرگراه خرازی با شاخص ۱۶۷ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان میدهد و در ایستگاه های انقلاب و میرزا طاهر به ترتیب با شاخص ۹۸ و ۸۱ در وضعیت قابل قبول است.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: کیفیت هوای در شهر سجزی با شاخص ۱۶۶ ناسالم برای عموم شهروندان و در مبارکه با میانگین ۱۰۱ ناسالم برای گروه های حساس است، ضمن این که ایستگاه های پایش هوای شاهین شهر، نجف آباد و کاشان نیز قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز و فردا هوای مناطق مرکزی خصوصاً کلانشهر اصفهان غبارآلود است و در مناطق شرقی و شمالی استان نیز به سبب وزش باد و گرد و خاک محلی کاهش دید افقی و افزایش شاخص آلودگی هوا پیش بینی شده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/05/29
14:11:12
5.0 / 5
252
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه